Dźwiękowe zabawki dla dzieci
Zabawki powinny łączyć przyjemne z pożytecznym
Idealna zabawka nowoczesnego malucha powinna się poruszać, wydawać dźwięki, reagować na dotyk. Takie inteligentne funkcje posiadają między innymi zabawki zasilane bateriami. Mają one rozwijać zmysły, pobudzać i stymulować dziecko do rozwoju. Im więcej różnorodnych bodźców, tym bogatsze są zdobywane doświadczenia. Nauka poprzez taką zabawę jest o wiele ciekawsza i zapewnia dzieciom wiele radości. Na rynku znajdziemy zabawki na baterie odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, zaczynając od niemowląt, a kończąc na dzieciach w wieku szkolnym.
foto: _materialy_prasowe
Zabawki odpowiednie dla niemowląt
Najmłodszego malucha warto wyposażyć w zabawki, które świecą oraz odtwarzają dźwięk, jak np. ruchome zabawki z pozytywką. Bardzo popularne i lubiane przez niemowlaki są grające karuzele nad łóżeczko i lampki interaktywne. Zabawki te stymulują rozwój zmysłów, oddziałując na dotyk, słuch i wzrok. Rozwijający się jeszcze wzrok pozwala dziecku do 3 miesiąca życia najlepiej dostrzegać obiekty znajdujące się blisko, z czasem widzenie dziecka staje się coraz bardziej ostre, w 12 m-cu życia dorównuje dorosłemu człowiekowi. Obracające się zabawki, grająca melodia, to doskonała stymulacja rozwijającej się percepcji wzrokowej i słuchowej.
foto: _photos.com
Zabawki dla małych dzieci
Z myślą o dzieciach uczących się raczkować i chodzić powstały zabawki typu „Naciśnij i jedź”. Maluchy samodzielnie mogą wprawić je w ruch. Zabawki zachęcają dzieci do samodzielnego poruszania, uczą utrzymywać równowagę, ćwiczą też koordynację wzrokowo-ruchową, tak ważną w chwytaniu i manipulowaniu przedmiotami. Ruchoma zabawka dodatkowo wykształca spostrzegawczość i refleks. U małych dzieci bardzo ważne jest rozwijanie i doskonalenie zdobytych już umiejętności. Ogromną rolę odgrywają tu interaktywne zabawki edukacyjne nawiązujące do codzienności. Maluchy mogą poznawać różnorodne zawody i słownictwo. Poprzez zabawki tematyczne tj. kasa sklepowa, dziecięcy laptop, uczyć się także liczenia, czy wykonywania poleceń. Takie zabawki kształtują myślenie, wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne.
foto: _materialy_prasowe
Zabawki dla przedszkolaków
Przedszkolaki są w wieku tzw. apogeum motorycznego, potrzebują jak najwięcej ruchu, w czasie którego spożytkują nagromadzoną energię. Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku może być np. bezprzewodowa konsola do gier. Zabawki mogą także uczyć troski o innych i odpowiedzialności. Interaktywne pluszaki, przypominające prawdziwe zwierzęta, wydają dźwięki, poruszają się i reagują na dotyk. Można je karmić i do nich mówić. Takie zabawki, to wspaniałe przygotowanie dziecka do zakupu prawdziwego zwierzątka lub rekompensata za jego brak.
foto: _materialy_prasowe
Zabawki dla starszych dzieci (od 7 r.ż.)
Starsze dzieci w swojej zabawie kierują się własnymi upodobaniami i zainteresowaniami. Pojawia się pierwsze hobby. Wiele dzieciaków oddaje się modelarstwu, chłopcy lubią budować przestrzenne makiety po których m.in. jeżdżą kolejki. Taka zabawa uczy wytrwałości, precyzji, cierpliwości. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, zdolności konstruktorskie. Dzieci interesują się robotami, zdalnie sterowanymi zabawkami, które doskonale kształtują refleks, koncentrację uwagi i logiczne myślenie.
foto: _materialy_prasowe
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...