Sen dziecka

Są dzieci, które nie mają problemów z zasypianiem, wystarczy odłożyć je do łóżeczka, aby po chwili odpłynęły w objęcia Morfeusza. Inne potrzebują czasu, aby nauczyć się samodzielnie zasypiać. Ich rodzice stosują różne metody, jedną z nich jest przeczekiwanie płaczu dziecka.
Chrapanie wydaje się być czymś całkowicie naturalnym. Jeśli jednak chodzi o jego występowanie u dzieci, to przyczyn może być kilka. Nie powinno się go jednak lekceważyć. W niektórych przypadkach konieczne będzie zgłoszenie się do lekarza z tym objawem. Może mieć on bowiem poważne konsekwencje.
Zamykać czy nie drzwi do pokoju dziecka, gdy to śpi - to pytanie dręczy wielu rodziców. Konsultantka snu postanowiła raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić rodzicom, jak się sprawy mają. Przedstawiła też wszelkie zagrożenia, które mogą wynikać z jednego zaniedbania. Jakiego?
Uśpienie niemowlaka nie należy do najprostszych rzeczy — wiedzą o tym wszyscy rodzice małych dzieci. Młoda mama twierdzi jednak, że potrafi uśpić maluszka w niecałą minutę. Wystarczy dotknąć jednego miejsca na ciele dziecka.
Dzieci koleżanek przesypiają noce, odkąd skończyły 3 miesiące, a twoje niemal roczne, budzi się nawet kilkanaście razy. Przełożenie malucha na łóżko to zadanie wymagające saperskich umiejętności? Certyfikowana konsultantka snu doskonale zna problemy rodziców. „Wszystko da się zmienić” – przekonuje Izabela Wysmyk, rodzicom znana jako „Pani.od.spania”.
Dużo niemowląt i starszych dzieci budzi się jeszcze przed świtem. Dlaczego tak się dzieje i czy da się sprawić, że maluch pośpi dłużej i da pospać rodzicom?
Nie raz już pisałyśmy o tym, że im mniej znajduje się w niemowlęcym łóżeczku tym dla maluszka lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej. To, co dorosłym wydaje się przytulne, albo zwyczajnie niezbędne do wygodnego i komfortowego snu, maluchowi w ogóle nie jest potrzebne. Z tego gadżetu eksperci radzą rezygnować aż do ukończenia przez dziecko 2. roku życia.
Nieważne, jak ci minął dzień. Ważne jest, jak go zakończysz. Dzieci są szczególnie na to wrażliwe. Weź to pod uwagę i buduj z nim wieź każdego dnia, zanim twoja pociecha zaśnie.
Niespokojny sen podczas snu może występować zarówno u niemowląt, jak i starszych dzieci. Ma różne oblicza i może wynikać ze zbyt wielu wrażeń i bodźców, ze złego snu, albo być nawet pierwszym objawem zbliżającej się infekcji. Podpowiadamy, co robić, aby pomoc mu przespać całą noc?
Skulone, na brzuszku czy na klęczkach. Maluchy uwielbiają spać w dziwnych pozycjach. Zastanawiasz się czasem, jak można tak spać i dlaczego dzieci przyjmują takie dziwne pozycje do snu? A może jest powinnaś go przewrócić na plecy? Wyjaśniamy.
To nagranie z niani elektronicznej powinno dać do myślenia wielu rodzicom. Ratowniczka przekonuje, dlaczego łóżeczko niemowlęcia powinno być puste.
Nieprzyjemne słowa cisną się na usta, gdy po całym dniu rodzic jest po prostu zmęczony, a dziecko nie za bardzo ma ochotę zasnąć. Tych słów nigdy jednak nie powinniśmy wypowiadać. Terapeutka dziecięca podpowiada, jak możemy pomóc dziecku zasnąć.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza