Przygotowanie do porodu

Jak przebiegają skurcze przed porodem? Jak liczyć skurcze porodowe? Czy zawsze ból przed porodem oznacza zbliżające się rozwiązanie? Przeczytaj, jak przebiegają skurcze porodowe, jak wyglądają i jak liczyć skurcze porodowe?
Strach przed porodem jest naturalną rzeczą u kobiet w ciąży. Czasami jednak nie jest on związany po prostu z nową sytuacją i nieprzeżytym wcześniej doświadczeniem. Zdarza się, że myśl o porodzie napełnia kobietę tak wielką trwogą, że nie może sobie z nią poradzić. Wówczas mowa jest o tokofobii, która może być przepustką do zabiegu cesarskiego cięcia.
Wybrałaś położną, która będzie się tobą opiekować podczas porodu? Warto to zrobić i przy okazji od razu zapytać o parę rzeczy, dotyczących narodzin dziecka. Oto 7 pytań, które warto zadać położnej przed porodem.
Do dziś, wspominając mój poród, czuje wzrost adrenaliny, jakbym miała na nowo go przeżywać. To historia o lękach, ale i o intuicji. O rozbieżnych opiniach lekarzy i o zdrowym rozsądku matki. Pewnie podobnych opowieści macie wiele. Wierzę, że warto się nimi dzielić, bo choć ciężko się uczyć na cudzych błędach, to dla dobra swojego dziecka, trzeba próbować.
Miało być tak pięknie, bo przecież wszystko przewidziałaś. Kiedy jednak skurcze są coraz bardziej bolesne, twoje ciało się zaciska. Pada decyzja o cesarskim cięciu, którego nigdy nie chciałaś. Nie potrafisz się przestawić i rozluźnić. Wszystko w tobie krzyczy, że takiego porodu nie chcesz. Słowa położnej do ciebie nie docierają. Lekarz coś mówi. Pragnęłaś rodzić naturalnie. Tylko naturalnie. Jak zatem masz teraz się przestawić na zupełnie inną wizję porodu?
Tworzy najpiękniejsze pamiątki z rodzinnego życia, towarzysząc rodzicom w cudzie narodzin. Jej kadry zapisują bardzo intymne i pełne emocji momenty porodów, które niezwykle szybko ulatują z naszej pamięci, a które na zawsze chciałybyśmy zachować w swoim sercu. Nic dziwnego, że polskie mamy coraz chętniej korzystają z jej usług. O misji fotografki porodowej, pracy będącej spełnieniem najskrytszych marzeń rozmawiamy z Kasią Filipek.
Holly Bolton była w 33. tygodniu ciąży, gdy trafiła do szpitala. Niestety nie miała spakowanej dla siebie torby, więc poprosiła o pomoc partnera. Kiedy znalazła się na oddziale, nie mogła uwierzyć, co znalazła w plecaku.
Badania potwierdzają. Jedzenie tych owoców pod koniec ciąży, skraca poród i zmniejsza ryzyko cesarki. Skąd ten niezwykły wpływ daktyli na akcję porodową? Położna wyjaśnia, dlaczego warto mieć je pod ręką w ostatnim miesiącu ciąży.
Otwierają miednicę, przyspieszają rozwarcie i przyspieszają poród. Naprawdę działają, dlatego fizjoterapeuci przestrzegają, aby wykonywać je dopiero po 39. tygodniu ciąży. Podpowiadamy, jak ćwiczyć w ostatnich dniach przed porodem, aby urodzić łatwiej i szybciej.
Zdaniem francuskich położnych wzmacnia mięśnie brzucha, zwiększa dotlenienie matki i płodu, zmniejsza ryzyko nacięcia krocza, ogranicza użycie kleszczy oraz ułatwia poród. Pierwsze gwizdki Winner Flow są już dostępne w naszym kraju, a niektóre szpitale i położne prowadzą warsztaty korzystania z tego nietypowego urządzenia w czasie ciąży i porodu.
Golenie miejsc intymnych to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w ciąży. Wiele mam chce to zrobić, zwłaszcza przed porodem, ale boi się podrażnień i zrobienia sobie krzywdy. Sposób tej położnej ma podobno zdziałać cuda. W komentarzach pod tiktokowym filmikiem, w którym ekspertka umieściła swoje rady, widać jednak zupełnie inny trend.
Oznaki porodu to skurcze, odejście czopa, wód... To prawda, ale wiedz, że nie tylko ciało daje ci znać, że dziecko jest gotowe do wyjścia na świat. Im bliżej porodu, tym większe zmiany zachodzą również twojej psychice. Oto emocje, które będą ci towarzyszyć w ostatnich dniach przed porodem. Poznaj je, aby wiedzieć, że nie są niczym nieprawidłowym.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza