Aktualizacja:
Poszukiwania zaginionego 16-latka mają tragiczny finał. We wtorkowy poranek ciało nastolatka odnaleziono na cmentarzu, w okolicy Piaseczna.
Zdarzenie nie miało charakteru kryminalnego
- powiedziała Ewa Kołdys z mokotowskiej policji w rozmowie z Radiem ESKA.
Pamiętaj, nie jesteś sam!
Pamiętaj, nigdy nie jesteś sam! Są ludzie, którym na tobie zależy, którzy pomogą o każdej porze dnia i nocy. Możesz zadzwonić pod numer alarmowy 112, twój telefon odbiorą także specjaliści. Możesz zadzwonić m.in. pod te numery:
- 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,
- 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,
- 116 123 - Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny,
- 800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym.
Warszawa. Zaginął 16-letni Yossapat. Policja publikuje rysopis
Nastolatek ma ok. 170 cm wzrostu, ma krótkie, czarne, kręcone włosy do ramion, jest krępej budowy ciała. Jak czytamy w komunikacie, w chwili zaginięcia 16-latek nie miał na sobie zimowej kurtki. Był ubrany w jasną bluzę, czarne spodnie i sportowe buty. Miał także czarny plecak.
Jak informuje stołeczna policja, 16-letni Yossapat ostatni raz był widziany w poniedziałek, późnym popołudniem (9.12, ok. godz. 17.40) na przystanku autobusowym ul. Warchałowskiego 1. Miał tam czekać na autobus w kierunku miejscowości Nowy Prażmów. Do tej pory nastolatek nie dotarł do domu.
Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach 16-latka
Poszukiwania nastolatka prowadzą policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Proszą oni o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc odnaleźć zaginionego Yossapata.
Wszystkie osoby, które widziały go w ostatnim czasie bądź posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat jego ewentualnego miejsca pobytu, proszone są o pilny kontakt z oficerem dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Ursynów przy ul. Janowskiego 7 tel: 47 72 30 600 (czynny całą dobę) lub kontakt na numer alarmowym 112. Informacje można również przekazywać na adres: [email protected]
- napisano na stronie KSP.
Co robić, gdy zaginie dziecko?
Po pierwsze - chociaż nie jest to proste - należy zachować spokój. Po drugie - trzeba działać. Zaginięcie dziecka należy zgłosić policji, nie czekamy.
Nawigator poszukiwań jest częścią kampanii społecznej „Gdzie jesteś?” zainicjowanej przez Agnieszkę i Krzysztofa Dymińskich, rodziców zaginionego pod koniec maja 2023 r. Krzysztofa Dymińskiego. Wskazówki opisują działania, które należy podjąć. Główne kroki to:
- Zachowaj spokój. Bliscy zaginionego powinni m.in. przygotować aktualne zdjęcie dziecka, próbować nawiązać z nim kontakt, rozmawiać z jego najbliższymi kolegami.
- Kontakt z policją. Wskazano, aby m.in. przekazać funkcjonariuszom wszystkie szczegóły, nawet te, które wydają się nieistotne.
- Zbierz i zabezpiecz niezbędne dane. Podpowiedziano, aby m.in. nie wylogowywać się z mediów społecznościowych, zadbać, aby nikt nie przestawiał rzeczy w pokoju dziecka.
- Nagłośnij zaginięcie. Należy m.in. poinformować rodzinę, znajomych o zaginięciu, dotrzeć do lokalnych społeczności.
Bliscy Krzyśka Dymińskiego stworzyli także generator plakatów. Narzędzie umożliwia szybkie wprowadzenie danych i stworzenie profesjonalnego materiału, który bliscy zaginionego mogą „puścić w świat”, nie tracąc czasu na zastanawianie się, które informacje dodać, jaką formę graficzną wybrać itp.