Jak przyznaje polska lekkoatletka, nie przestaje intensywnie trenować, by jej powrót formy po porodzie trwał jak najkrócej. W rozmowie z dziennikarzami sportowymi Sułek-Szubert wyjaśniła jednak, że wszystko robi pod okiem sztabu i wykwalifikowanych lekarzy. Jak sama mówi, chciałaby trenować intensywniej, ale nie ma na to przyzwolenia ginekologa.
Zobacz też: Aktywność fizyczna w ciąży: spędź aktywne 9 miesięcy
"Nie odczuwam tej ciąży"
Jak przyznaje lekkoatletka, w ciąży czuje się bardzo dobrze.
- Poza kopnięciami syna, który jest bardzo aktywny, nie odczuwam tej ciąży, a drobne dolegliwości, to nie jest coś, co by mnie wyłączyło z treningu. Jestem w stanie, mimo kilogramów, które przybieram bardzo szybko, wszystko realizować. Chciałabym móc ciężej trenować, ale nie mam na to zielonego światła od ginekologa i sztabu, więc muszę robić to, co mi każą – mówiła dziennikarzom Faktu.
Sułek-Szubert, oprócz treningów na siłowni, stara się też trenować na świeżym powietrzu a zgrupowanie w Zakopanem daje takie możliwości. Jak zdradza sportsmanka, wspinała się już na Nosal i Murowaniec.
Lekkoatletka modli się o poród naturalny
Choć robi wszystko, by pozostać w jak najlepszej formie, wiele nie zależy od niej. Jak sama przyznaje, jeśli jej ciąża zakończy się cesarskim cięciem, jej plany na przyszłoroczne wyzwania sportowe mogą się nie udać.
- Do ostatniej chwili będę się modliła, żeby to nie było cesarskie cięcie, bo ono może mnie wykluczyć z rywalizacji na igrzyskach olimpijskich. Jeżeli będę mogła rodzić siłami natury, to podejrzewam, że nie będzie problemu przygotować wysoką dyspozycję na Paryż – zdradziła Faktowi.
Jeśli Polka będzie w stanie przystąpić do igrzysk olimpijskich we Francji, to udział w nich ma już gwarantowany.
Przyszłej mamie życzymy szczęśliwego rozwiązania!
Z jakich ćwiczeń zrezygnować w ciąży?
Warto zaznaczyć, że osoby, które na co dzień mają do czynienia ze sportem, mogą pozwolić sobie na bardziej intensywne treningi w ciąży, niż ćwiczące tylko od czasu do czasu. Na wszelki wypadek należy omijać trening mięśni brzucha, który i tak nie byłby efektywny w trakcie ciąży.
„Mięśnie brzucha podczas ciąży ulegną rozciągnięciu, więc wzmacnianie ich mija się z celem" - pisała Anna Lewandowska na swoim blogu „Healthy plan by Ann”.
Oprócz tego, ćwiczenia na brzuch mogą się także skoczyć rozejściem kresy białej, czyli szczeliny między mięśniami prostymi brzucha.
Dowiedz się: Ćwiczenia zakazane w ciąży. Znane trenerki radzą, z których ćwiczeń trzeba zrezygnować
Źródło:
fakt.pl
mjakmama24.pl