Stołeczni policjanci opublikowali informację o interwencji, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, a dokładniej - w poniedziałek 31 marca. Policjanci z Targówka otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego partnera. Jak czytamy na stronie KRP VI - Białołęka, Praga Północ, Targówek, funkcjonariusze nie mogli dostać się do mieszkania, zgłaszająca tłumaczyła, że nie ma klucza. Ze środka dochodziły odgłosy przemocy i płacz dziecka.
Niemowlę w towarzystwie pijanych dorosłych
Drzwi siłowo otworzyli wezwani przez policjantów strażacy. W mieszkaniu było półroczne niemowlę, jego rodzice oraz znajoma rodziny. Od dorosłych czuć było alkohol, mama dziecka wydmuchała ponad promil alkoholu.
Wezwani na miejsce ratownicy medyczni zaordynowali przewiezienie malucha do szpitala dziecięcego. Niemowlęciu towarzyszyli dzielnicowi, którzy opiekowali się nim do czasu przyjęcia na oddział. Nakarmili je, utulili - to w ich ramionach dziecko się uspokoiło.
Dziecko w szpitalu, rodzice trzeźwieli w policyjnej izbie zatrzymań
Policjanci, mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna znęca się nad partnerką, wszczęli procedurę „Niebieska Karta”. Rodzice zostali zatrzymani do wyjaśnienia, trzeźwieli na policyjnej izbie zatrzymań.
Nadzór nad czynnościami prowadzonymi w postępowaniu sprawuje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ. Tam przesłuchiwano mężczyznę i przedstawiono mu zarzut znęcania się nad żoną.
Za to przestępstwo 29-latkowi może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.Mężczyzna został również objęty policyjnym dozorem, otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania wspólnie zajmowanego z 41-latką, zakaz zbliżania się do niej i kontaktowania
- czytamy w komunikacie opublikowanym przez policję.
O kwestiach opieki nad dzieckiem będzie decydował sąd rodzinny.

Czym jest „Niebieska Karta”?
Procedura „Niebieskiej Karty” jest skoordynowanym systemem pomocy dla osób, które doświadczają przemocy domowej. To m.in. zapewnienie ochrony i udzielenie pomocy ze strony odpowiednich instytucji. Przeczytaj: Niebieska karta - czym jest i jak ją założyć?
Warto pamiętać, że przemoc to nie tylko ta fizyczna. Znęcać można się bijąc, ale i wyzywając czy wydzielając pieniądze. Zgłaszać należy każdy rodzaj przemocy. Fizyczną, emocjonalną, ekonomiczną i każdą inną formę.