Uspokajamy. Chodzi jedynie o fakt, że złożenie wniosku przed końcem sierpnia, gwarantowało rodzicom, że pieniądze wpłyną na ich konta we wrześniu, kiedy wydatki na szkolną wyprawkę są największe. Nadal jest jednak czas, by starać się o przydzielenie 300 plus. Dla wnioskujących o nie we wrześniu, pieniądze wpłyną po prostu później, bo jesienią tego roku.
Przeczytaj też: ZUS przypomina: czekają pieniądze. Wystarczy złożyć wniosek o czasie
300 plus niezwykle popularne
To program rządowy, z którego rodzice korzystają bardzo chętnie. Do 3. tygodnia sierpnia, jak informuje ZUS, wypłacono 1 mld złotych na wyprawki szkolne polskich dzieci w ramach programu "Dobry start". Ze względu na duże zainteresowanie państwo zastrzega, że wypłaty następują w terminie dwóch miesięcy od złożenia dokumentów.
Komu przysługuje 300 plus?
By móc ubiegać się o 300 plus, istotne jest kryterium wieku. Z programu "Dobry Start" skorzystać mogą uczniowie w wieku od 7 do 20 lat. W przypadku orzeczonej niepełnosprawności, wiek ten wydłużony jest do 24 lat. Ważne jest, że świadczenie nie dotyczy uczniów przedszkoli, zerówek, ani studentów, nawet jeśli spełniają oni kryterium wieku. 300 plus jest zatem dedykowane uczniom szkół podstawowych i średnich.
Jak złożyć wniosek o 300 plus?
Wniosek o 300 plus może być złożony jedynie drogą elektroniczną lub za pomocą aplikacji mobilnej. Można go wypełnić poprzez portal mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub za pomocą bankowości elektronicznej.
Do kiedy jest czas?
Czas na skorzystanie z programu "Dobry start" upływa 30 listopada. Tego dnia będą przyjmowane ostatnie wnioski. Zwlekający ze złożeniem dokumentów muszą jednak liczyć się z faktem, że pieniądze mogą otrzymać nawet dopiero na początku nowego roku.