Drogeryjne odświeżacze powietrza często mają bardzo intensywne zapachy, które niektórym mogą wydawać się duszące. Dobrym zamiennikiem takiego gotowego odświeżacza jest domowy produkt, który może poprawić jakość powietrza w mieszkaniu i nadać mu przyjemną woń. Jak go zrobić?
Jak zrobić naturalny odświeżacz powietrza do domu?
Do przygotowania domowego odświeżacza powietrza najlepiej jest wykorzystać olejki eteryczne. Mają one silny i trwały zapach, dlatego wystarczy kilka kropli, by cieszyć się świeżą wonią w domu. Jest ich bardzo dużo, więc każdy może kupić taki zapach, jaki lubi najbardziej. Przygotowanie takiego odświeżacza zajmuje chwilę — wystarczy dodać kilka kropli do pojemnika z wodą i przelać do atomizera. Następnie rozpylamy zapach w pomieszczeniu i gotowe.
Jak zrobić ładny zapach w domu?
Jeśli mamy w domu dyfuzor do rozpylania olejków, możemy dodać do wody kilka kropli ulubionego zapachu. To świetny pomysł na tanie i efektywne rozwiązanie, pozwalające pozbyć się ciężkich i trudnych do usunięcia zapachów z domu. Dyfuzor, który jest włączony przez dłuższy czas, rozpyla wodę z olejkiem i dzięki temu dość szybko zmienia zapach powietrza w mieszkaniu.
Odświeżacz do szafy
Taki domowy odświeżacz możemy przygotować również do szafy. Wystarczy na wacik kosmetyczny wlać kilka kropli olejku eterycznego, a następnie położyć go w szafie. W ten sposób szybko pozbędziemy się zapachu stęchlizny i będziemy cieszyć miłą wonią naszych ubrań. Jeśli dodatkowo wybierzemy olejek lawendowy, pozbędziemy się moli!
Co wlać do odświeżacza powietrza?
Do przygotowania domowych odświeżaczy powietrza najlepiej wykorzystać:
- olejek lawendowy, który działa przeciwmolowo oraz redukuje stres, łagodzi stany lękowe i depresyjne
- olejek miętowy, który oprócz tego, że przyjemnie pachnie i odstrasza pająki, to pomaga też przy napięciowych bólach głowy, mięśni oraz stawów
- olejek pomarańczowy, który działa antyseptycznie i uspokajająco, a w dodatku nadaje mieszkaniu jesienno-zimową aurę
- olejek różany, który ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, wzmacnia naczynia krwionośne
- olejek sosnowy, który pomoże, gdy domownicy cierpią na przeziębienie, ponieważ ułatwia oddychanie, oczyszcza zatoki, działa wykrztuśnie
Zaletą takich domowych odświeżaczy jest także to, że można dozować intensywność zapachu i dodać tyle kropli olejku, ile lubimy.
Czytaj: Postaw na parapecie, a pozbędziesz się wilgoci z okien. Ten sposób działa cuda