Partner Marty poznał płeć dziecka na dwa miesiące przed porodem. Ona sama nie chciała wiedzieć, czy spodziewa się chłopca, czy dziewczynki.
Na pytanie, czy partner nie sugerował płci w codziennych rozmowach, odpowiedziała, że nie. Przyszedł jednak taki moment, że wraz z lekarką prowadzącą ciążę, starali się wkręcać wszystkich, którzy nie wiedzieli, przekonując, że urodzi się chłopiec. Pod koniec ciąży Marta była niemal pewna, że będzie miała syna.
— Byłam w 85% przekonana, że urodzę syna. Słyszałam wielokrotnie, że dobrze wyglądam i dziecko w brzuchu jest bardzo aktywne, więc to na pewno chłopak. Dałam się ponieść tym sugestiom! Podczas porodu, gdy już lekarze przekazali mi, że urodziłam zdrowego bobasa, z wielkim zaskoczeniem przyjęłam, że to córka. Ania – fotografka, która wykonywała nam zdjęcia z porodu – też nie znała płci naszego maleństwa. Długo rozmawiałyśmy, już w dniu porodu, o wychowywaniu dziewczynek i z perspektywy czasu - wydaje się to dość prorocze — opowiada.
Z racji wielkiej niewiadomej para szukała imion zarówno dla dziewczynki, jak i dla syna. Kiedy padło to imię dla córki — oboje wiedzieli, że to jest właśnie TO.
Zobacz także: To imię dla dziewczynki cieszy się coraz większą popularnością. Pochodzi od greckiej boginii Ziemi-Matki
Spis treści
- Nie znała płci dziecka do samego porodu
- Szukali mocnego imienia dla chłopca
- Roślinno-owocowe imię dla dziewczynki
- Pochodzenie imienia Malina
- Jaka jest Malina?
- Kiedy Malina obchodzi imieniny?
- Ciekawostki związane z imieniem Malina
Nie znała płci dziecka do samego porodu
Narodziny dziecka wiążą się z wieloma przygotowaniami. Mowa tu nie tylko o przygotowaniu własnego ciała i psychiki. Wiele mam już na samym początku nie może doczekać się, aby poznać płeć dziecka. To kluczowy moment, aby przyszykować odpowiednią wyprawkę z myślą o córce lub synu, a także wybrać imię.
Marta nie chciała znać płci dziecka przed porodem. Nie to było dla niej najważniejsze. Odkąd pamiętała, wydawało jej się, że poznanie płci dopiero po narodzinach będzie bardziej intrygujące i ciekawsze.
— Kiedyś nie było tak szczegółowych badań prenatalnych. Nasze babcie więc nie wiedziały do samych narodzin czy urodzi się syn, czy córka. W rozmowach ze swoimi babciami ten wątek mnie bardzo intrygował. Myślałam też o samym nastawieniu do nienarodzonego dziecka podczas ciąży. Pomyślałam, że przecież miłość nie jest zależna od tego, czy rodzi się syn, czy córka. Kompletnie nie chciałam się na nic nastawiać i tworzyć scenariuszy związanych z płcią. Zależało mi na skupieniu się na ciąży i planie wychowania, a płeć nie grała dla mnie żadnej roli. Bez problemu wytrzymałam w niewiedzy całą ciążę, a sam moment ujawnienia przez pielęgniarkę noworodkową płci był ekscytujący. Moja córka była moją największą niespodzianką — przyznaje Marta.
Podczas ciąży Marta i jej partner wybierali imiona zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.
Szukali mocnego imienia dla chłopca
Marta w rozmowie z naszym serwisem przyznała, że dla chłopca szukali mocnego imienia, o silnym wydźwięku. Koniecznie tradycyjnego. W pierwszej trójce nie znalazł się ani Nikodem, który był najczęściej nadawanym imieniem w całym 2023 roku. Nie brali także pod uwagę, jakże popularnego od lat Antoniego, czy też Jana.
Ich wybór padł na imiona, które nie są w czołówce tych najpopularniejszych, ale są dla wielu bardzo sentymentalne.
— Podobały nam się polskie imiona, takie mocne, zakorzenione w naszej kulturze. Myśleliśmy nad Zdzichem, czyli Zdzisławem, Andrzejem lub Jędrzejem. Jedno z tych trzech, ale podjęliśmy decyzję, że jak się urodzi, to wtedy zadecydujemy — wspomina Marta.
Roślinno-owocowe imię dla dziewczynki
Imię dla dziewczynki, które ostatecznie wybrali, było 100% pewniakiem.
— Dla dziewczynki myśleliśmy o takich imionach roślinno-owocowych. Podobała nam się Jaśmina, Róża, Jagoda.
Marta przyznała jednak, że Jagoda to bardziej znane imię w porównaniu do tych poprzednich. W 2023 roku imię to znalazło się w pierwszej 40. najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek. Nadano je 1410 razy.
W trakcie rozmowy padło jednak zupełnie inne imię dla dziewczynki.
— Uznaliśmy, że to fajne i urocze imię. Sprawdziliśmy, czy można tak nazwać dziecko. Rada Języka Polskiego ma wątpliwości co do nadawania go ludziom, ale takie imię istnieje. Jeżeli zostanie zaakceptowane przez urząd, to jak najbardziej można je nadać. Bardzo nam się podobało i byliśmy zgodni, że chcemy, aby córka tak miała na imię.
Kiedy w październiku 2023 roku na świecie pojawiła się dziewczynka, po prostu wiedzieli, że będzie nosić wyjątkowe imię — Malina.
Pochodzenie imienia Malina
Pochodzenie imienia Malina nie jest do końca znane. Najczęściej sugeruje się, że jego źródłem jest popularna roślina o czerwonych owocach.
Istnieje jednak teoria, że Malina pochodzi od imienia Magdalena lub Amalia. Według tych źródeł imię to ma swoje źródło w językach wschodniosłowiańskich lub skandynawskich.
Jaka jest Malina?
Malina to osoba, która jest pozytywnie nastawiona do świata. To często kobiety bardzo radosne, które we wszystkim szukają dobrych stron.
Malina jest niezależna, choć ceni sobie towarzystwo innych osób, to nigdy nie ulega ich wpływom. Jest ambitna, pracowita i dąży do ociągnięcia wyznaczonego celu.
Malina to romantyczka o wielkim sercu. Jest troskliwa, wrażliwa i niezwykle czuła. Nie lubi sytuacji konfliktowych, bo nie za bardzo wie, jak sobie w nich poradzić. Zdarza się, że nie zawsze powie, co naprawdę myśli, aby nie stworzyć sytuacji, które mogą być dla kogoś niemiłe.
Kiedy Malina obchodzi imieniny?
Malina obchodzi imieniny tylko raz w roku – 24 sierpnia.
Ciekawostki związane z imieniem Malina
- Znak zodiaku: Baran, Waga, Lew.
- Roślina – cyprys.
- Szczęśliwy kamień – szmaragd.
- Kolor – malinowy.
- Szczęśliwa cyfra – 5.
- Żywioł – ogień i powietrze.
- Planeta – Wenus.
Czytaj także: Imię, które nosiła księżniczka z popularnej sagi. W 2022 roku nadano je 9 dziewczynkom