Czarny bez to cudowna roślina, która może uleczyć wiele dolegliwości, ponieważ prawie każda jej część zawiera lecznicze substancje. Najlepszym sposobem zdobycia naparu z czarnego bzu jest własnoręczne zerwanie kwiatów i zaparzenie syropu. Warto to zrobić z kilku powodów, o których przeczytacie poniżej. Zobacz, czy można stosować czarny bez w ciąży i w jakich sytuacjach?
Spis treści
- Czarny bez działa przeciwzapalnie
- Czarny bez łagodzi ból
- Napar z czarnego bzu dobry na ból gardła
- Bez na zaburzenia przemiany materii
- Przepis na leczniczy sok z czarnego bzu
- Lecznicze właściwości czarnego bzu. WIDEO
Czarny bez działa przeciwzapalnie
Syrop z czarnego bzu w ciąży doskonale sprawdzi się w czasie przeziębienia. Działa przeciwgorączkowo, napotnie i moczopędnie. Nie dopuści do rozwoju infekcji, a zażywany regularnie wzmocni organizm ciężarnej.
Czytaj: Jakie leki można stosować w ciąży?
Sposoby na uciążliwy kaszel w ciąży
Czarny bez łagodzi ból
W czasie ciąży nie wolno przyjmować silnych leków przeciwbólowych. Właściwie każdy lek powinien być konsultowany z lekarzem. Dla kobiet, które często cierpią na migrenę albo są wrażliwe na zmiany pogody, to może być szczególnie uciążliwe.
W takiej sytuacji napar z czarnego bzu może przynieść ulgę. Jest nie tylko zdrowy, ale również skuteczny - działa przeciwbólowo!
Napar z czarnego bzu dobry na ból gardła
Napar z czarnego bzu działa także antybakteryjnie. Przy każdej infekcji krtani można go wykorzystywać do płukania bolącego gardła. Ze względu na działanie łagodzące może być również wykorzystywany do płukania jamy ustnej przy problemach z zębami.
Bez na zaburzenia przemiany materii
W czasie ciąży kobiety często cierpią na zaparcia. W takiej sytuacji pomóc może napar z czarnego bzu, który wykazuje działanie przeczyszczające. Działa również odtruwająco, więc doskonale sprawdzi się przy wszelkich zatruciach. Czarny bez reguluje proces trawienia, łagodzi również wzdęcia i zgagę.
Przepis na leczniczy sok z czarnego bzu
Aby przygotować leczniczy sok z czarnego bzu musisz jego owoce ogrzewać w garnku do momentu, aż puszczą sok, następnie należy je rozetrzeć na miazgę i przecisnąć przez gazę. Otrzymany sok zagotuj z miodem w proporcjach 1 część miodu na 10 części soku. Tak przygotowany sok rozlej do butelek i spożywaj codziennie sok rozrobiony z gorącą wodą.
Czytaj: Miód w ciąży - leczy przeziębienie i łagodzi dolegliwości ciążowe
ZIOŁA W CIĄŻY. Przewodnik po ziołach dla kobiet w ciąży