Orgazm w ciąży? Jak najbardziej! Seks i orgazm wielokrotny jest możliwy

2020-11-06 16:07

Seks w ciąży i to taki, który niesie ze sobą orgazm, wciąż budzi wątpliwości wielu par. Niektórzy w ogóle powstrzymują się w tym czasie od współżycia, choć mają na to ogromną ochotę, aby przypadkiem nie zaszkodzić dziecku. I niesłusznie, bo i seks w ciąży, i orgazm nie są wskazane jedynie w nielicznych, konkretnych przypadkach.

Orgazm w ciąży? Jak najbardziej! Seks i orgazm wielokrotny jest możliwy

i

Autor: Getty Images

Z reguły (bo jednak są wyjątki) kobieta przeżywa seks w ciąży o wiele intensywniej niż wówczas, gdy w niej nie jest. I nawet ta, która nigdy przedtem nie doświadczyła orgazmu, teraz ma duże szanse na orgazm w ciąży. Co więcej, podczas jednego stosunku, może mieć tych orgazmów kilka.

Silniejsze doznania seksualne u kobiet to skutek znacznego zwiększenia ukrwienia pochwy i macicy w ciąży. Z badań amerykańskich lekarzy, ginekologa i seksuologa Mastersa oraz psychologa Johnsona wynika, że u kobiet ciężarnych podczas stosunku na przekrwienie narządów płciowych, wynikające z aktu płciowego, nakłada się przekrwienie spowodowane ciążą. To zaś sprzyja zwiększonemu podnieceniu seksualnemu, a tym samym bardziej intensywnemu odbieraniu i przeżywaniu doznań - orgazmu.

Spis treści

  1. Orgazm w ciąży: intensywne doznania seksualne
  2. Najbezpieczniejsze pozycje seksualne w ciąży
  3. Kiedy seks w ciąży (i orgazm) nie jest wskazany?

Orgazm w ciąży: intensywne doznania seksualne

Obrzęk warg sromowych, zwiększone przekrwienie ścianek pochwy wzmagają nawilżenie podczas seksu – produkcja naturalnego lubrykantu zwiększa się o ok. jedną trzecią. W rezultacie kobieta może przeżyć super orgazm czy też orgazmy wielokrotne. Jednocześnie duże przekrwienie narządów rodnych opóźnia i zwalnia odpływ dodatkowej krwi już po osiągnięciu orgazmu, a w związku z tym podniecenie utrzymuje się jeszcze długo po stosunku. Ponadto w fazie orgazmu w pierwszych dwóch – trzech miesiącach ciąży mają miejsce wyraźniejsze skurcze mięśni pochwy, co orgazmy czyni mocniejszymi.

Orgazmy w ciąży są wskazane również i dlatego, że wydzielana w tym momencie oksytocyna (hormon peptydowy, należący do tzw. neuroprzekaźników, wytwarzany w podwzgórzu) wywołuje uczucie szczęścia, błogości, a to kobiecie w tym okresie jest przecież jak najbardziej potrzebne. I nie tylko kobiecie. Naukowcy są zdania, że oksytocyna, krążąca w krwioobiegu matki, ma korzystny wpływ również na dziecko, dzięki dostarczanej mu dawki hormonów szczęścia.

Kobieta w ciąży może doświadczać orgazmów nie tylko podczas stosunku, ale także w trakcie pieszczot – orgazm może wywołać stymulacja piersi, masaż czy pocałunki. I to również jest jak najbardziej pożądany objaw. Seks i orgazmy zdrowej kobiecie, u której ciąża przebiega bez zakłóceń, w żadnym razie nie mogą zaszkodzić. Płód jest bowiem dobrze chroniony przed takimi „wstrząsami”. Ale, rzecz jasna, powinien to być seks bezpieczny w ciąży, bez cyrkowych sztuczek, skomplikowanych ryzykownych technik czy pozycji seksualnych.

Najbezpieczniejsze pozycje seksualne w ciąży

Najlepsze pozycje seksualne w ciąży to takie, w których kobieta może regulować siłę i głębokość pchnięć penisem. Czyli takie pozycje podczas stosunku, w których to ona jest na górze. Są to pozycje seksualne idealne na cały okres ciąży. Wskazana jest także pozycja na łyżeczki (boczna), kiedy partner leży za kobietą i jego penis wchodzi w nią od tyłu. Jest to bardzo relaksujące ułożenie i kobieta ma w tej pozycji spore szanse na orgazm.

W pierwszych dwóch trymestrach ciąży, kiedy brzuch nie jest jeszcze bardzo duży, dobra może okazać się pozycja seksualna, kiedy kobieta podpiera się na kolanach i na łokciach. On wchodzi w nią również od tyłu. Wszelkie gadżety typu wibrator, kulki gejszy są w ciąży raczej zabronione.

Czytaj także: Kamasutra w ciąży. Jaka jest najlepsza pozycja seksualna dla ciężarnej?

Kiedy seks w ciąży (i orgazm) nie jest wskazany?

Seks w ciąży, zwłaszcza zakończony orgazmami, nie jest wskazany w przypadkach, gdy:

  • ciążą jest zagrożona
  • kobieta odczuwa podczas stosunku seksualnego czy stymulacji piersi ból lub bliżej nieokreślony dyskomfort
  • kobieta nie ma ochoty na seks
  • po stosunku pojawiło się plamienie (jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem)
  • do porodu zostało 6 tygodni
  • w każdym innym przypadku, gdy lekarz zabroni uprawiania seksu.

Czytaj także: Pozycje seksualne, w których najłatwiej zajść w ciążę: jak się kochać, żeby począć dziecko?