Gdy przychodzi lato, dzieci nie wyobrażają sobie nie skorzystać z kąpieli wodnych na świeżym powietrzu. Ci, co mają ogródki, kupują swoim pociechom przydomowe baseniki. Niestety w naszym klimacie, gdzie pogoda nawet w wakacje jest trudna do przewidzenia, kłopotliwe okazuje się ogrzanie i utrzymanie wody w basenie w odpowiedniej temperaturze.
Najprościej byłoby zainwestować w sprawdzony system podgrzewania wody basenowej. Nie wszystkich jednak na to stać. Najprostszym domowym sposobem na ocieplenie wody w basenie ogrodowym jest donoszenie gorącej wody z kranu lub wrzątku w miskach. Trik ten jednak zadziała na krótką metę i sprawdzi się tylko w niewielkich zbiornikach. Woda i tak po jakimś czasie się schłodzi. Okazuje się, że jest inny znacznie prostszy sposób, który również nie będzie nadwerężał kieszeni. Podzielili się nim ostatnio użytkownicy TikTok.
Genialny trik na szybkie ogrzanie wody w basenie ogrodowym
Chodzi oczywiście o użycie folii bąbelkowej. Kupujemy folię w rolce i sklejamy jej pasy na szerokość basenu. Przy malutkich basenach wystarczy jedna rolka. W internecie dostępne są folie bąbelkowe przeznaczone do przykrywania basenów – w odpowiednich wymiarach. Ich koszt zaczyna się już od 40 zł. Przykryty w ten sposób basenik ogrzewa się bardzo szybko.
To, że ten trik działa potwierdziła na jednej z grup facebookowych jedna z mam.
- Lato już prawie nadeszło! Oto świetny sposób na nagrzanie basenów. Folia bąbelkowa! Można kupić zasilanie słoneczne, używane do basenów, ale chciałam coś taniego i zrobiłam sama (…). Działa tak dobrze, że sprawdziłam temperaturę na powierzchni wody i było 25°C, a na dnie basenu 19°C – znacznie lepiej niż 11°C bez tego triku” – napisała.
Jedna z użytkowniczek TikToka @gpembgzkds1 pokazała z kolei, jak zrealizowała ten pomysł na dużym przydomowym basenie. Kobieta złączyła ze sobą aż pięć pasów folii bąbelkowej i nakryła nim dość spory zbiornik.
Pomysł wydaje się trafiony, ale - jak zauważył jeden z internautów - ciepłe warunki pod folią to doskonałe środowisko do rozwoju bakterii. W tej sytuacji trzeba dużą uwagę przyłożyć do czystości wody - regularnego filtrowania i używania odpowiedniej chemii.
Czytaj również: Kupa dziecka w basenie. Ratowniczka zdradza bezbłędny trik, który uratuje z opresji