Na czarnym zlewie szybciej widać zanieczyszczenia? I tak i nie – zależy jakiego są koloru. Brud i osad nie ominie żadnego zlewu, niezależnie od barwy. Na czarnym znacznie szybciej widać jasny osad z kamienia, na białym zaś żółte zacieki. Każdy zlew, by wyglądał schludnie i jak najdłużej służył, należy regularnie czyścić. W przypadku czarnych zlewów sprawdzi się nasz trzystopniowy program pielęgnacji.
W ten sposób skutecznie wyczyścisz czarny zlew
W przypadku delikatnych zabrudzeń w roli środka czyszczącego doskonale sprawdzi się zwykły płyn do naczyń. Codzienne mycie zlewu płynem zapobiegnie trwałym i bardziej uciążliwym zbrudzeniom. Wiadomo jednak, że nie zawsze się ma na to czas i pamięta o tym.
Gdy więc nieco bardziej "zapuścimy" nasz czarny zlew, po umyciu go płynem do naczyń, przeczyśćmy go dodatkowo miksturą wody i octu w proporcji 2:1. Ocet doskonale pozbędzie się mineralnych i wapiennych osadów, dzięki czemu zlew odzyska swoją wyrazistą czarną barwę. Nie trzeba też będzie używać innych mocniejszych detergentów. Po wyczyszczeniu zlewu pamiętaj jednak, aby go wytrzeć do sucha.
Na koniec weź do ręki zwykłą oliwkę do ciała i przetrzyj nią całą powierzchnię zlewu. Możesz zastąpić ją także dowolnym olejem spożywczym, ten jednak nie będzie tak ładnie pachniał. Olejek sprawi, że zlew będzie błyszczał, a osad nie pojawi się tak szybko, jak zwykle.
Jeśli wahasz się, czy kupić czarny zlew, my radzimy - nie rezygnuj. Rozważ jednak zakup czarnego zlewu lekko nakrapianego - na takim znacznie mniej widać zabrudzenia, w związku z tym nie trzeba go tak często czyścić.