Z tym przepisem na płyn do baniek mydlanych będziesz królową placu zabaw. Jest sposób na trwałe bańki

2022-06-15 13:22

Jak zrobić bańki mydlane z produktów, które masz w domu? Co dodać, żeby bańki chciały się robić i nie pękały? Znamy przepis na bańki mydlane, które będą duże i mocne.

bańki mydlane

i

Autor: Getty Images

Bańki mydlane to zabawa, którą uwielbiają wszystkie dzieci. Zabawkę do puszczania baniek mydlanych wraz z płynem można kupić niemal w każdym kiosku i sklepie z zabawkami, ale można też zrobić je samodzielnie.

Co zrobić, aby bańki mydlane domowej roboty były kolorowe i trwałe? Przepis jest banalnie prosty!

Spis treści

  1. Składniki na płyn do baniek mydlanych
  2. Przygotowanie płynu do baniek
  3. Wykonanie przyrządu do puszczania baniek
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Składniki na płyn do baniek mydlanych

Najpierw musimy zaopatrzyć się przyrząd do robienia baniek mydlanych. Można go kupić, albo wykonać samodzielnie (przepis znajdziesz poniżej). Najważniejszą rzeczą jest jednak mikstura czyli płyn do baniek.

Składniki:

  • 1 litr ciepłej wody
  • 30 ml płynu do mycia naczyń
  • 15 ml gliceryny (ew. łyżeczka cukru bądź cukru pudru)

Przygotowanie płynu do baniek

Do ciepłej wody wlej płyn do mycia naczyń oraz glicerynę, którą można kupić w aptece. Glicerynę, która nadaje trwałość bańkom, można zastąpić łyżeczką cukru albo cukru pudru. Potem wystarczy wszystkie składniki powoli wymieszać i już można puszczać kolorowe bańki mydlane!

Polecamy: Ścieżka sensoryczna – czym jest i jak zrobić ją w domu?

Wykonanie przyrządu do puszczania baniek

Najprostszy przyrząd do puszczania baniek zrobisz z drucika wygiętego w pętelkę i przytwierdzonego za pomocą taśmy izolacyjnej do niewielkiego patyczka (sprawdzi się np. patyczek do szaszłyków lub jednorazowe pałeczki do jedzenia).

Z kolei przyrząd do puszczania dużych baniek mydlanych wykonasz z bawełnianego sznurka. Przygotuj dwa kawałki sznurka - 30 cm i 20 cm, dwie drewniane pałeczki do jedzenia oraz taśmę izolacyjną. Następnie przyklej za pomocą taśmy izolacyjnej oba sznurki do pałeczek - tak, by powstała pętelka. Krótszy sznurek będzie naprężony, a dłuższy będzie swobodnie zwisał.

Udanej zabawy!

Czytaj także: Zabawy ruchowe dla dzieci. Propozycje zabaw stymulujących rozwój dziecka

źródło: www.mowimyjak.se.pl