Testy osobowości to rebusy i zagadki, które chętnie rozwiązujemy, gdy nie mamy nic innego do roboty. Warto jednak regularnie poświęcać czas na tego typu zajęcia, bo to nie tylko rozrywka, ale i doskonałe ćwiczenie dla mózgu.
Dlaczego warto rozwiązywać zagadki?
Rozwiązywanie zagadek pomaga ćwiczyć logiczne myślenie, kojarzenie faktów, a także spostrzegawczość. Dla dzieci może być doskonałym treningiem koncentracji, polecanym nie tylko tym maluchom, które łatwo ulegają przebodźcowaniu, ale również i tym, które mają trudności ze skupieniem uwagi.
Rozrywki analogowe, takie jak rebusy, krzyżówki, gry planszowe czy gry logiczne, znakomicie wzmacniają połączenia neuronów i stymulują układ nerwowy do tworzenia nowych komórek. Wiadomo też, że poprawiają pamięć, usprawniają analizę faktów, zdolność łączenia zdarzeń na zasadzie przyczyna-skutek.
Dzieci, które spędzają wolny czas na tego typu zabawach, mają mniejsze trudności w szkole, łatwiej sobie radzą z przyswajaniem materiału i zapamiętywaniem wiedzy. Często są też spokojniejsze i mniej pobudzone od rówieśników, którzy w wolnym czasie bawią się urządzeniami elektronicznymi, grają na komputerze lub oglądają bajki.
Szybki test osobowości
Jednym z typów zagadek, które warto rozwiązywać, by usprawniać funkcjonowanie układu nerwowego, są testy osobowości. Niosą one dodatkową wiedzę na temat naszych mocnych i słabych stron, co może okazać się przydatne w codziennym funkcjonowaniu i pomóc nam zwalczyć słabości.
Aby sprawdzić swoje kompetencje i dowiedzieć się czegoś o sobie, wykorzystaj wolną chwilę na rozwiązanie poniższego testu osobowości.
Które dziecko stłukło wazon?
Obejrzyj dokładnie rysunek i zastanów się, która z przedstawionych postaci stłukła wazon znajdujący się na obrazku. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie przeanalizuj każde dziecko. Odpowiedź, której udzielisz, wiele powie na temat twojej osobowości i charakteru.
- Postać A — jeśli wskazałeś tę postać, jesteś dokładny i sumienny. Zauważyłeś, że to dziecko dokładnie przygląda się rozbitemu przedmiotowi i analizuje sytuację. Jesteś dokładnie taki sam, nie osądzasz, ale myślisz i zbierasz fakty
- Postać B — jeśli wskazałeś tę postać, jesteś empatyczny i zawsze myślisz o innych. Zauważyłeś, że ta dziewczynka uśmiecha się i pociesza innych w trudnej sytuacji. Działasz tak samo
- Postać C — jeśli wskazałeś tę postać, jesteś egocentryczny. Z obojętnością reagujesz na to, co dzieje się obok, poddajesz się zmianom i starasz się z każdej sytuacji wyjść obronną ręką — by tobie było dobrze
- Postać D — jeśli wskazałeś tę postać, jesteś nieśmiały. Zauważyłeś, że dziewczynka jest przestraszona, chowa się za mamą. Masz podobną osobowość, łatwo poddajesz się lękom, boisz się tego, co przynosi los
Czytaj: Wystarczy 5 minut i wyobraźnia. To, co widzisz, wiele o tobie mówi