Testy na spostrzegawczość to nie tylko trening bystrości umysłu, ale też dobry sposób na sprawdzenie szybkości przetwarzania informacji, a dla dzieci - na wyrobienie nawyku dokładności i wnikliwości. Oprócz takich praktycznych zalet wykonywania testów, jest też jeden, niekwestionowany. To zwyczajnie świetna rozrywka i sposób by choć na chwilę oderwać myśli od pracy czy nauki.
Taki reset dla umysłu, gdy można choć na chwilę całkiem skupić się na innym zadaniu, to wbrew pozorom dobra regeneracja. Zaczynamy?
Zobacz też: Proste równanie, a jednak wiele osób robi błąd. Dlaczego?
Spis treści
Sprawdź: Ta zagadka to petarda. Z pozoru łatwa, a jednak jest wyzwaniem dla wielu
Zagadka na spostrzegawczość
Na obrazku widocznych jest kilkadziesiąt kotów. Tylko pozornie, wszystkie wyglądają tak samo. Jeden z nich różni się od pozostałych, jednym szczegółem. Który to kot? Zachęcamy do policzenia sobie czasu, potrzebnego na odnalezienie go. Można też zrobić rodzinną rywalizację i policzyć czas każdemu członkowi rodziny. Kto będzie szybszy? Dzieci czy rodzice?
Rozwiązanie zagadki. Który kot się różni?
W ramach podpowiedzi, zdradzimy, że jeden kot ma inny kolor oczu od pozostałych. Który to?
Otóż kot, który ma pomarańczowe oczy, a nie jak pozostałe - żółte, znajduje się w lewym dolnym rogu obrazka. Komu udało się najszybciej go odnaleźć?
Jeśli poszło ci słabiej niż reszcie, albo w ogóle nie udało się odnaleźć kota z pomarańczowymi oczami, nie przejmuj się. Ćwiczenie czyni mistrza, a regularne wykonywanie testów na spostrzegawczość jest w stanie znacznie ją wyćwiczyć.