10-latek zaatakował kolegów. Dramat w szkole w Odolanowie

2023-12-20 9:56

10-letni chłopiec zaatakował kolegów w szkole w Odolanowie. Nauczyciele nie mogli uspokoić dziecka, a sytuacja na tyle wymknęła się spod kontroli, że musiała interweniować policja.

Agresja u dziecka

i

Autor: Getty Images Agresja u dziecka może mieć podłoże neurologiczne

W szkole podstawowej w Odolanowie doszło do dramatycznych wydarzeń. 10-letni uczeń wpadł w szał i zaczął atakować swoich kolegów. Nauczyciele nie mogli poradzić sobie z agresywnym dzieckiem, dlatego konieczna była interwencja funkcjonariuszy policji. 

Kuba ma 9 lat i rapuje o szkole

Awanturował się i zaczepiał

10-letnie dziecko wpadło w szał. Nie wiadomo, co wyzwoliło w nim taką agresję, ale chłopiec zaczął bić, szarpać i atakować swoich rówieśników. Agresja ze strony dziecka była tak duża, że nauczyciele nie wiedzieli, jak opanować chłopca. Pedagodzy zdecydowali się wezwać policję. "Miał być nadpobudliwy, awanturował się i szarpał ich" – powiedziała o interwencji Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka policji w Ostrowie Wlkp. Małgorzata Michaś. 

Dopiero mundurowym udało się opanować chłopca. Nie chciał powiedzieć, co doprowadziło go do takiej furii. Sprawą zajął się zespół ds. nieletnich i patologii ostrowskiej policji.

Dlaczego dziecko jest agresywne?

Za agresję u dziecka może odpowiadać wiele czynników. Niektóre dzieci nie radzą sobie z własnymi emocjami i odreagowują je przemocą oraz agresją. Inne w ten sposób reagują na problemy w domu lub z grupą rówieśniczą.

Zdarza się jednak, że agresja ma podłoże w zaburzeniach zachowania lub w zaburzeniach neurologicznych. Niektóre dzieci z zespołem Tourette'a lub z ADHD (głównie chłopcy) są nieposłuszne i aroganckie, reagują przemocą lub agresją na trudne dla nich wydarzeniach. Mogą też łatwiej wchodzić w zachowania buntownicze, wystawiać się na niebezpieczeństwo i mieć trudności z przystosowaniem się do społeczeństwa.

Jak czytamy na stronie neurologia-praktyczna.pl, nad ADHD trzeba pracować, bo może dawać poważne powikłania w przyszłości. Najczęstszym z nich są zaburzenia zachowania.

Czytaj: Na te cechy nie zwracamy uwagi. Psycholog: U dziewczynek bywają zamaskowane