Religia w szkole wciąż jest tematem, który budzi różnorakie emocje. Część rodziców uważa, że lekcje te nie powinny w ogóle być prowadzone w szkołach, a w kościele. Inni zastanawiają się jak wypisać dziecko z religii.
Tymczasem Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku ogłasza na swojej stronie na Facebooku zachętę do udziału w międzynarodowej inicjatywie, w której bierze udział już po raz drugi. Dziecko z różańcem w ręku będzie miało możliwość modlitwy w czasie zajęć lekcyjnych.
Zobacz także: Ksiądz pokazał zachowanie uczniów na religii. "To jest idealny moment na spanie"
Weź do szkoły różaniec, ominą cię lekcje
Międzynarodowa akcja, która dotarła również do Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku, odbywa się pod hasłem „Milion dzieci modli się na różańcu”. Placówka zachęca dzieci i nauczycieli, aby w środę 18 października przynieśli do szkoły różańce. Każdy, kto to zrobi, w czasie zajęć lekcyjnych zostanie zaproszony do włączenia się w modlitwę.
„To międzynarodowe dzieło, które jednoczy dzieci i młodzież z całego świata w jednej intencji — modlitwy o pokój na świecie” — czytamy w udostępnionym przez szkołę poście.
Akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”
Akcja „Milion dzieci modli się na różańcu” nie jest niczym nowym. Pomysł zrodził się w 2005 roku w Caracas, stolicy Wenezueli, podczas modlitwy różańcowej dzieci prowadzonej na lekcji religii. Wychowawczyni przytoczyła wówczas słowa św. ojca Pio, który powiedział, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem".
Ogólnoświatowa akcja została zaakceptowana na konferencji Episkopatu Wenezueli.
W międzynarodową akcję modlitewną od lat włącza się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 18 października o godzinie 9:00 to czas, w którym na sześciu kontynentach dzieci modlą się na różańcu w intencji pokoju. Wierząc, że dzięki temu nasza planeta może się odmienić.
„Wspieramy tę inicjatywę w wielu krajach, gdyż wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest szczególnie miła Bogu” – czytamy na pkwp.org.
W 2020 r. do akcji włączyło się ponad 67 tys. dzieci z Polski. W 2022 r. było ich już około 250 tys.
Źródło: pkwp.org
Czytaj także: Ksiądz zgubił dziecko na koloniach. Opuścił turnus w atmosferze skandalu: "To odwet"