Asia Opozda pyta fanów o radę. „Od dwóch miesięcy chodzę z Vinim po lekarzach"

2024-07-25 12:35

Joanna Opozda odkąd została mamą dość często porusza w swoich social mediach tematy macierzyństwa. Zwłaszcza jeśli potrzebuje rady czy poleceń co do kwestii związanych z wychowywaniem i opieką nad dziećmi. Ostatnio aktorka i jej synek borykają się z przykrą dolegliwością. O co chodzi?

Joanna Opozda opowiada o zdrowiu syna

i

Autor: Instagram @asiaopozda Joanna Opozda opowiada o zdrowiu syna

36-letnia Asia Opozda samodzielnie wychowuje 2-letniego syna. Znana mama nie ukrywa, jak ważne jest dla niej macierzyństwo i jak bardzo jest oddana synkowi. Aktorka już niedługo po narodzinach Vincenta trafiła z nim do szpitala. Chłopiec mając zaledwie miesiąc dostał silnej infekcji, która skończyła się hospitalizacją. 

Dziś jego mama znów porusza tematy zdrowotne. Wraz z synkiem boryka się bowiem z dość uciążliwą dolegliwością. 

"Jak zrobić fajne urodziny dla dziecka w domu?" - Królowe Matki odc. 8

Gradówka dręczy Viniego od miesięcy

Wpis Opozdy zamieszczony na Insta Stories dotyczył gradówki, którą znana mama od dłuższego czasu próbuje zwalczyć u synka.

"Rzadko proszę o pomoc, ale od 2 miesięcy chodzę z Vinim po lekarzach, pediatrach, okulistach i nic nie pomaga, więc może wy macie jakieś świetne sposoby na gradówkę? A może jakiegoś lekarza, okulistę, pediatrę, który się w tym specjalizuje? – zaczęła Asia, prosząc o wiadomości"

- napisała aktorka.

Jak sama przyznaje próbowała już wszelkich szerzej znanych metod. 

"(...) maści, antybiotyki, ciepłe okłady, masaże nie pomogły. I nie piszcie, proszę, o złotej obrączce, bo to nie jest jęczmień"

- zaznaczyła. 

Czym jest gradówka?

Gradówka u dzieci to przewlekłe zapalenie gruczołu łojowego wewnątrz powieki. Dość często gradówka jest efektem niedoleczonego jęczmienia. Podobnie więc jak on sam najczęściej spowodowana jest zakażeniem bakteryjnym gronkowcem. 

Zwłaszcza dla małych dzieci jest to wyjątkowo ciężka dolegliwość. Powoduje dużą opuchliznę, uczucie ściśnięcia oka, a do tego ból, pieczenie i bezustanne uczucie posiadania ciała obcego pod powieką. 

Leczenie bywa skomplikowane. Gdy nieinwazyjne metody nie działają, konieczne bywa ostrzykiwanie zmiany sterydem, a nawet zabieg  wyłyżeczkowania gradówki.

Zobacz też, jak wyglądają zmiany uczuleniowe u dzieci?