Książka to prezent dobry na wszystko. Jeśli szukasz pomysłu na prezent na Dzień Mamy i nie chcesz kupować kolejnego zestawu kosmetyków z drogerii lub czekoladek, wybierz się do księgarni. Nie ma lepszego miejsca, w którym znajdziesz tyle różnorodnych propozycji. Każda książka jest odrębnym światem i tylko od Ciebie zależy, do którego z nich zaprosisz Twoją mamę.
Spis treści
Jakie książki na Dzień Mamy warto kupić?
Wybierając książkę dla mamy, warto zastanowić się, jakie lektury lubi mama. Miłośniczka powieści niekoniecznie ucieszy się z thrillera, a miłośniczka literatury faktu z romansu. Jeśli znamy gusta osoby obdarowywanej, możemy lepiej dopasować prezent, dzięki czemu lektura książki będzie dla niej przyjemnością. W naszym zestawieniu znajduje się 5 różnych książek, co ułatwi wybranie odpowiedniego tytułu.
5 książek na Dzień Matki na prezent
Z okazji Dnia Mamy warto zwrócić uwagę w księgarni na kilka następujących pozycji:
1. Natalia de Barbaro, Czuła przewodniczka
Książka, która szturmem wdarła się na listy bestsellerów. "Czuła przewodniczka" to poradnik psychologiczny, który przypomina nam, że jesteśmy przede wszystkim kobietami, a dopiero później mamami, partnerkami, żonami, przyjaciółkami. Będzie idealnym prezentem dla zabieganych i zagonionych mam, które nie mają czasu zadać sobie pytania, kim tak naprawdę są i czego oczekują od życia.
2. Ałbena Grabowska, Rzeki płyną jak chcą
"Rzeki płyną jak chcą" to powieść autorki "Stulecia winnych", którą pokochały polskie czytelniczki. Osadzona w czasach I wojny światowej historia trzech sióstr wzrusza i trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Porównywana do "Przeminęło z wiatrem" historia rodziny Terechowiczów z majątku w Niebielowie pokazuje, jak wielka siła tkwi w rodzinie i jaką moc napędową może mieć tęsknota.
3. Carla Montero, Ognisty medalion
Carla Montero to hiszpańska pisarka, której książki poruszyły serca milionów czytelników na świecie. "Ognisty medalion" Carli Montero to kontynuacja losów Any, historyczki sztuki, która w "Szmaragdowej tablicy" szukała zaginionego w czasie II wojny światowej obrazu "Astrolog". Tym razem zostaje poproszona o dołączenie do śledztwa, badającego losy Ognistego medalionu, starożytnej relikwii, która należała do architekta Świątyni Salomona. Poruszona historią medalionu Ana nie zdaje sobie sprawy, że nie tylko ona szuka relikwii i że dołączając do grupy poszukiwawczej wystawia się na wielkie niebezpieczeństwo.
4. Jakub Małecki, Święto ognia
"Święto ognia" Jakuba Małeckiego to książka, która przybliża tematykę osób z porażeniem mózgowym. Autor po raz kolejny oddaje głos osobie "z emocjonalnego marginesu", czyli niedostrzeganej przez społeczeństwo, wyoutowanej, niewidocznej w życiu społecznym. Tym razem bohaterką jest Nastka, dziewczyna z porażeniem mózgowym, która zaprasza czytelnika do swojego świata, dzieląc się z nim swoimi myślami i postrzeganiem rzeczywistości. Książka zbiera znakomite recenzje, a Jakub Małecki po raz kolejny został uznany za przenikliwego obserwatora i niezwykle poruszającego autora. Na szczególną uwagę zasługuje język w tej powieści, który jest plastyczny, liryczny, zwyczajnie piękny.
5. Przemysław Semczuk, Cyklon
"Cyklon" Przemysława Semczuka to poruszająca i mrożąca krew w żyłach historia, którą napisało życie. Bohaterki książki to dwie siostry, które dowiadują się o swoim istnieniu na rodzinnej stypie. Zaskoczone odkryciem zaczynają zagłębiać się w historię rodziny, poznając jej mroczną przeszłość. Ich poszukiwania kończą się w obozie Auschwitz-Birkenau, a one same zaczynają rozumieć, że ludzie są skłonni zrobić wszystko, by zachować pozory normalnej egzystencji. Ta książka będzie idealnym prezentem dla czytelniczek kryminałów i thrillerów.