Elektryzujące się włosy – 5 tricków, które działają

2022-01-18 15:53

Elektryzujące się włosy to duży problem, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy nosimy czapki, a po ich zdjęciu włosy sterczą na wszystkie strony. Jak sobie poradzić z elektryzującymi się włosami? Poznajcie skuteczne sposoby, które zminimalizują problem.

Elektryzujące się włosy – 5 tricków, które działają

i

Autor: Getty images Elektryzujące się włosy – 5 tricków, które działają

Elektryzowanie się włosów jest zupełnie naturalne – pod wpływem tarcia o materiały nasze włosy naładowują się dodatnio, przez co odpychają się wzajemnie i podnoszą, dając właśnie efekt elektryzacji.

Spis treści

  1. Dlaczego włosy się elektryzują?
  2. Jak uniknąć elektryzujących się włosów?
  3. Skuteczne tricki na elektryzujące się włosy - zobacz galerię
Jak wzmocnić osłabione włosy

Dlaczego włosy się elektryzują?

Elektryzowaniu się sprzyja przede wszystkim brak nawilżenia włosów – szorstkie i przesuszone, a także porowate włosy działają jak magnes na jony dodatnie znajdujące się w powietrzu. Szczególnie zimą, w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz po zdjęciu czapki widać, jak włosy podnoszą się.

Chociaż jest to proces naturalny, to dla wielu bardzo uciążliwy. Całkowicie wyeliminować puszące się pasma będzie ciężko, ale właściwa pielęgnacja włosów może zdziałać cuda! Włosy w dobrej kondycji, odpowiednio nawilżone, bez łupieżu czy warstwy łoju na skórze głowy będą mniej podatne na elektryzowanie się.

Czytaj również: Doczepianie włosów obciąża naturalne włosy? Na czym polega zabieg?

Fakty i mity na temat pielęgnacji włosów w ciąży

Jak uniknąć elektryzujących się włosów?

Najskuteczniejszym sposobem zadbania o włosy jest ich właściwa pielęgnacja. Warto stosować szampony, które odbudowują włosy, przywracają im blask oraz nawilżenie, a także uzupełniają wszelkie ubytki aminokwasów.

Włosy farbowane potrzebują dodatkowej pielęgnacji, dlatego warto dodawać do szamponów olejki, które chronią przed promieniowaniem UV oraz wzmacniają kolor. Kupić je można w każdej drogerii, a ich cena waha się w granicach 10 zł.

Osoby ze zniszczonymi włosami nie mogą zapominać o stosowaniu odżywki do włosów i to po każdym myciu. Dobrze nawilżone włosy są nieco cięższe, więc będą się mniej elektryzować. W celu odpowiedniego nawilżenia włosa warto rozważyć także ich olejowanie – olej arganowy czy kokosowy znane są ze swoich właściwości nawilżających.

Jeśli borykasz się z łupieżem lub nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy, to w pierwszej kolejności musisz wyeliminować te problemy. Trudny do pozbycia się łupież może być wynikiem łojotokowego zapalenia głowy i niezbędne będzie stosowanie specjalistycznych preparatów wysuszających skórę głowy.

U osób z tym problemem (a także tłustą skórą głowy) warto pamiętać, aby myć głowę zawsze dwa razy, a odżywkę nakładać z pominięciem skóry głowy, tylko na włosy.

Włosy nie przepadają za prostownicą i suszarką. Gorące temperatury niszczą ich strukturę, dlatego jeśli możesz zrezygnuj z zabiegów dodatkowo osłabiających włosy. A jeśli już musisz suszyć włosy, rób to z wykorzystaniem chłodnego nawiewu.

Czytaj również: Olejek musztardowy – twoje włosy będą po nim rosnąć jak szalone!

Preparaty na wypadanie włosów po ciąży - poradnik i przegląd

Mycie włosów OMO - o co w tym chodzi?

Skuteczne tricki na elektryzujące się włosy - zobacz galerię