Makijaż maskujący krok po kroku - jak nakładać podkład i korektor?

Makijaż maskujący musi wyglądać naturalnie, dlatego nie należy przesadzać z nakładaniem podkładu, pudru i korektora na twarz. Jak używać tych kosmetyków, by spełniły swoje zadanie i ukryły niedoskonałości, podkreślając naturalne piękno?

Makijaż maskujący krok po kroku - jak nakładać podkład i korektor?

i

Autor: Thinkstockphotos.com Jak zrobić makijaż maskujący krok po kroku? Jak nakładać korektor i podkład - makijaż niedoskonałości

Spis treści

  1. Makijaż maskujący - krem czy podkład?
  2. Makijaż maskujący - jak nakładać podkład?
  3. Makijaż maskujący - jak nakładać korektor?

Makijaż maskujący pomoże ukryć niedoskonałości skóry tylko wtedy, gdy wiemy, jak nakładać podkład i korektor. Nieumiejętne posługiwanie się tymi kosmetykami sprawi, że problemy cery zostaną uwypuklone.

Każda kobieta chciałaby mieć idealnie gładką cerę o pięknym, świeżym kolorycie. Niestety, większość z nas ma takie czy inne niedoskonałości skóry, które na szczęście można ukryć za pomocą makijażu maskującego. O sukcesie decydują zarówno dobrze dobrane kosmetyki, jak i umiar w ich stosowaniu. Makijaż maskujący musi bowiem wyglądać naturalnie, nie może dawać efektu maski na twarzy. Jak go wykonać?

Makijaż maskujący - krem czy podkład?

Do ukrycia drobnych mankamentów cery wystarczy krem tonujący. To kosmetyk zawierający rozświetlające pigmenty, które wyrównują koloryt skóry. Możesz również odrobinę zwykłego kremu zmieszać z kroplą rozjaśniającego podkładu – dzięki temu będzie miał bardzo lekką konsystencję i delikatne właściwości kryjące. Rozprowadź go cienką warstwą, a gdy się wchłonie, oprósz twarz pudrem. Jeśli jednak efekt nie jest zadowalający, sięgnij po kosmetyki „do zadań specjalnych” – korektory i podkłady.

Makijaż maskujący - jak nakładać podkład?

    1. Dobierając kolor podkładu, testuj go na twarzy lub szyi, a nie na nadgarstku albo dłoni. Jeśli chcesz znaleźć idealny podkład, zmyj makijaż zanim pójdziesz do sklepu. Następnie nałóż odrobinę kosmetyku np. na policzek i odczekaj chwilę - kosmetyk się utleni, a kolor się ustabilizuje i będziesz miała pewność, że kupujesz odpowiedni podkład.
    2. Jeśli nie możesz znaleźć idealnego odcienia podkładu, wybierz o ton ciemniejszy. Zbyt jasny nadaje cerze nienaturalny, chory wygląd. Szukaj kosmetyku z dodatkiem ciepłych, morelowych pigmentów. Zimne odcienie – jasny beż, porcelanowy róż – niekorzystnie podkreślają odcień chłodnej karnacji, typowej dla większości Polek.
    3. Pamiętaj, żeby podkład aplikować przy pomocy pędzla lub gąbek. Dlaczego tak ważne jest, by raz na zawsze zapomnieć o nakładaniu podkładu palcami? Pod wpływem ciepła dłoni puder staje się bardziej płynny, przez co może zostać nierównomiernie rozprowadzony na twarzy. W efekcie zamiast idealnie gładkiej cery mogą pojawić się na twarzy nieestetyczne smugi.
    4. Unikaj podkładu w formie sypkiego pudru. Niestety, ten kosmetyk nie ma za zadanie maskować niedoskonałości, ponieważ jego przeznaczeniem jest, podobnie jak kremów BB i CC, jedynie podkreślenie naturalnie pięknej cery. Dlatego, jeśli wykonujemy makijaż maskujący, to zdecydowanie lepiej posłużyć się nawilżającym, lekkim podkładem - sypki puder sprawi, że nasza cera będzie wyglądała na zmęczoną i nabierze nieciekawego koloru.
    5. Uważaj, by nie nałożyć zbyt dużo kosmetyku przede wszystkim w okolicach drobnych zmarszczek. Nadmiar podkładu może uwypuklić niechciane bruzdy zamiast je zamaskować. Osadzanie się kosmetyku między fałdami skóry nie wygląda estetycznie. Pamiętaj, że nadmiar możesz zawsze usunąć chusteczką.
    6. Przyjrzyj się swojej twarzy i zastanów się, czy na pewno jest konieczne nakładanie podkładu na cały jej obszar. Być może wystarczy wykonać makijaż maskujący jedynie niedoskonałe punkty w strefie T.
    To ci się przyda

    Sposób na korektor

    Jeśli chcesz, żeby korektor perfekcyjnie zakrył niedoskonałości, po nałożeniu nie rozcieraj go od razu. Poczekaj minutę lub dwie, a dopiero potem wklep go w skórę. Dzięki temu trikowi uzyskasz znacznie lepsze krycie.

    Makijaż maskujący - jak nakładać korektor?

    1. Istnieją dwie szkoły nakładania korektora - jedna mówi o tym, że korektor należy nakładać pod puder, druga przekonuje, że kolejność jest odwrotna. Okazuje się, że najlepszy jest mieszany sposób - w zależności od rodzaju korektora i niedoskonałości do przykrycia. Przed podkładem aplikujemy korektory w sztyfcie luby kremie, które mają maskować wypryski. Jeśli natomiast chcemy zamaskować cienie pod oczami płynnym korektorem lub posłużyć się nim do wykonturowania twarzy, nakładamy go po podkładzie.
    2. Jeśli mamy wyjątkowo uporczywe niedoskonałości, możemy przykryć je korektorem po nałożeniu podkładu. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy odcienie korektora i pudru nie różnią się od siebie znacząco.
    3. Korektorem możemy również zamaskować rozszerzone naczynka. Najlepiej użyć do tego zielonego korektora, który zaaplikujemy na skórę przed podkładem.

    miesięcznik "Zdrowie"