MAKIJAŻ po nieprzespanej nocy

2015-06-29 10:00

Nie chcesz, żeby wszyscy wiedzieli, że to była bezsenna noc? Uda ci się utrzymać to w tajemnicy, jeśli zastosujesz kilka sprawdzonych trików. Makijaż, który ma ukryć zmęczenie na twarzy, powinien być precyzyjnie wykonany i utrzymany w naturalnych kolorach. Poznaj tajniki makijażu maskującego.

MAKIJAŻ po nieprzespanej nocy

i

Autor: Thinkstockphotos.com Makijaż maskujący po nieprzespanej nocy

Spis treści

  1. Makijaż maskujący zmęczenie powinien być pastelowy
  2. Cienie pod oczami
  3. Zaczerwienione oczy
  4. Usta
  5. Jak makijażem zatuszować nieprzespaną noc?

Po zarwanej nocy lub imprezie do białego rana, twarz wygląda wyjątkowo nieatrakcyjnie. Opuchnięte powieki, przekrwione oczy, spuchnięte usta, blada lub nienaturalnie czerwona skóra twarzy - te mankamenty najtrudniej zatuszować makijażem. Kryjący make-up to prawdziwa magiczna sztuczka, należy wykonać go w taki sposób, by ukryć niedoskonałości, a zmęczonej skórze nadać świeży wygląd. Jak to zrobić? Najlepiej przestrzegać ścisłych zasad makijażu maskującego. Tajniki takiego makijażu zdradziła nam Monika Wątorek, stylista marki Astor, szefowa zespołu makijażystów Coty Polska.

Dzień zacznij nietypowo – zanim sięgniesz po kosmetyki, wpuść do oczu krople obkurczające naczynka krwionośne, a jeśli czujesz, że spojówki są przesuszone, możesz skorzystać ze ''sztucznych łez''. Teraz sięgnij po maseczkę – możesz wybierać między relaksującą i liftingującą – obie przywrócą poszarzałej skórze blask i właściwe nawilżenie. A następnie, krok po kroku przystąp do wykonania makijażu maskującego.

Makijaż maskujący zmęczenie powinien być pastelowy

Blada, zmęczona cera - odświeży i ożywi ją podkład w odcieniu różowawym. Nawet, jeśli zwykle nie różujesz policzków, zrób to teraz. Róż działa odświeżająco i "rozweselająco". Pamiętaj jednak, żeby był on matowy i rzeczywiście w odcieniu różowym lub drzewa różanego. Rozprowadź go delikatnie i równomiernie, bez wyraźnych granic zarówno na kościach policzkowych, jak i na krawędzi brody, czole i u nasady włosów.

Zdaniem eksperta
Monika Wątorek, wizażystka marki Astor

W takim dniu postaw na precyzję. To nie czas na mocne, intensywne kolory. Żółcie i brązy też nie są wskazane. Poszarzałą cerę i podkrążone oczy najlepiej ukryją delikatne pastele. Najważniejsze jest to, byś jak najszybciej zregenerowała siły. Nic tak dobrze urodzie nie służy jak wypoczynek. Uzupełnij minerały, pij dużo wody, do tego aromaterapeutyczna kąpiel, no i odeśpij zarwaną noc.

Cienie pod oczami

Do ich zatuszowania potrzebny ci będzie dobry korektor, najlepiej w płynie i o ton jaśniejszy od podkładu, którego używasz. Korektor nie powinien być jednak dużo jaśniejszy, bo wtedy będzie to wyglądało nienaturalnie. Nałóż wokół oka niewielką jego ilość i delikatnie wklep, tak jak to robisz z kremami pod oczy. Jeśli cienie są bardzo wyraźne i nie dają się w ten sposób zamaskować, możesz wcześniej położyć również odrobinę podkładu. Zachowaj jednak ostrożność w dozowaniu kosmetyków – jeśli przesadzisz, pogorszysz tylko sprawę. I jeszcze jedno, istnieje metoda "podkład plus korektor", niestety jest ona przeznaczona tylko dla kobiet, które mają idealną, pozbawioną zmarszczek skórę wokół oczu.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Zaczerwienione oczy

Czarna kredka tylko podkreśli ten problem, więc odłóż ją na inną okazję. Podrażnione spojówki i przekrwione oczy najskuteczniej zneutralizujesz malując jasną (np. kremową lub białą kredką) kreskę na wewnętrznej krawędzi dolnej powieki. Delikatny beżowy, transparentny lub szary, dymny cień również pomoże ci odwrócić uwagę otoczenia od zmęczonych oczu.

Usta

Zrezygnuj z wyraźnych czerwieni, ciemnych brązów lub fioletów, a postaw na świeży naturalny wygląd warg. Lekka kolorystyka witaminowych pomadek lub spokojne, pastelowe błyszczyki będą najlepsze.

Jak makijażem zatuszować nieprzespaną noc?