Makijaż ślubny - jak go wykonać? Makijaż ślubny dla blondynki, brunetki i rudowłosej

2018-06-21 12:52

Makijaż ślubny to ważna kwestia dla wielu przyszłych panien młodych. Aby odpowiednio zadbać o skórę, najlepiej rozpocząć przygotowania już na miesiąc przed ślubem. Dowiedz się także, jak powinien wyglądać klasyczny makijaż ślubny i na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku makijażu ślubnego dla blondynki, brunetki i rudowłosej.

Jak zadbać o skórę przed ślubem? Makijaż ślubny i pielęgnacja

i

Autor: Thinkstockphotos.com Próbny makijaż ślubny warto wykonać kilka tygodni wcześniej, by efekt spełniał oczekiwania.

Spis treści

  1. Makijaż ślubny skóry mieszanej lub tłustej
  2. Makijaż ślubny skóry suchej
  3. Zobacz na filmie, jak zrobić klasyczny makijaż i fryzurę na ślub:
  4. Makijaż ślubny oczu i ust
  5. Makijaż ślubny dla blondynki
  6. Makijaż ślubny dla brunetki
  7. Makijaż ślubny dla rudowłosej
  8. Makijaż ślubny: zabiegi i pielęgnacja skóry przed ślubem
  9. Makijaż ślubny: jakie kosmetyki będą potrzebne? [PRZEGLĄD]

Makijaż ślubny jest dla panny młodej źródłem niemałego stresu, w końcu chce ona w tym wyjątkowym dla siebie dniu wyglądać jak najlepiej. Idealny makijaż ślubny powinien zakrywać niedoskonałości, gwarantować trwałość przez cały dzień i noc, a przy tym wyglądać naturalnie. Tak, to jest możliwe. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, miesiąc przed ślubem wykonaj więc makijaż próbny.

Makijaż ślubny skóry mieszanej lub tłustej

Jeśli twoja skóra jest mieszana lub tłusta, wybierz połączenie kremu CC (Colour&Correct) oraz prasowanego pudru mineralnego. Pierwszy z nich to krem nawilżająco-koloryzujący o lekkiej konsystencji i beztłuszczowej formule, który nie tylko nawilża, ale również łagodzi stany zapalne. Prasowany puder mineralny zakryje niedoskonałości, pozostawi skórę matową i ochroni przed słońcem.

Jeśli lubisz lekkie rozświetlenie do kremu koloryzującego dodaj kilka kropli bazy rozświetlającej lub zastosuj wielofunkcyjny bronzer- rozświetlacz. Każdy z tych produktów możesz zastosować do nabłyszczenia całego ciała.

Makijaż ślubny skóry suchej

Do suchej skóry zastosuj mocno nawilżający i pielęgnujący podkład lub wielofunkcyjny krem BB (Beauty Balm). Alternatywą może być baza nawilżająco- wygładzająca. Dzięki temu skóra będzie znakomicie nawilżona i świeża. Nie zapomnij o zmatowieniu skóry za pomocą prasowanego pudru mineralnego. W celu podkreślenia kości policzkowych zastosuj róż, a do konturowania bronzer.

Czytaj też:

Jak zorganizować ślub i wesele, by uniknąć stresu?

Trening panny młodej - skuteczne ćwiczenia

Dieta ślubna - jak schudnąć przed ślubem?

Zobacz na filmie, jak zrobić klasyczny makijaż i fryzurę na ślub:

Źródło: Magdalena Pieczonka/youtube

To ci się przyda

Makijaż ślubny oczu i ust

W standardach makijażu ślubnego oczu dominują beże i brązy. Jeśli zdecydujesz się na tradycyjne smoky eyes, usta pomaluj pomadką w kolorze brudnego różu lub nude. Kolor pomadki możemy połączyć z akcentami ubioru lub wiązanki ślubnej. Te kilka przydatnych porad warto skonsultować z wizażystką.

Makijaż ślubny dla blondynki

Blondynki zazwyczaj, choć nie jest to regułą, mają delikatniejszą urodę niż kobiety o ciemnych włosach, dlatego w swoim makijażu ślubnym powinny postawić na stonowane odcienie beżu i różu.

Makijaż ślubny dla blondynki o niebieskich oczach

Blondynki o niebieskich oczach podczas wykonywania makijażu ślubnego powinny stosować podkłady w pastelowych odcieniach, a policzki delikatnie pokryć różem - należy unikać tego ostatniego w nadmiarze, ponieważ blondynka o porcelanowej cerze ze zbyt zaróżowionymi policzkami nie będzie wyglądała dobrze.

Panie o tym typie urody mogą sobie pozwolić na makijaż ślubny typu smoky eyes, który bardzo ładnie podkreśli kolor ich oczu. Podobnie z intensywnie czarnym tuszem do rzęs.

Jeśli chodzi o cienie do powiek, najlepiej sprawdzą się te w kolorze pudrowego różu, łososiowym, brzoskwiniowym. W przypadku koloru szminki niebieskookie blondynki powinny również postawić na pastelowe kolory, np. delikatny róż, bladą brzoskwinię.

Makijaż ślubny dla blondynki o zielonych oczach

Blondynki o zielonych oczach - ich makijaż ślubny nie będzie się różnił bardzo od makijażu niebieskookiej blondynki. Jedną z niewielu różnic jest jednak ta, że blondynki o zielonych oczach mogą sobie pozwolić na pomalowanie ust na bardziej wyraziste kolory, np. czerwień.

Jeśli chodzi o oczy, również wskazane są smoky eyes, a na powiekach cienie w intensywnej barwie różu czy fioletu lub brązu - jednak te ostatnie nie za ciemne.

Makijaż ślubny dla blondynki o brązowych oczach

Blondynki o brązowych oczach powinny postawić na makijaż wyrazisty, ale nie przytłaczający. I tutaj przyda się podkreślenie oczu eyelinerem, a jeśli chodzi o kolor cieni do powiek, najlepiej sprawdzą się: brąz, fiolet, pudrowy róż. W przypadku szminki dobrym wyborem będą róże i delikatne brązy.

Ważne

Makijaż smoky eyes pięknie podkreśla oczy, jednak warto mieć na uwadze fakt, że jest on intensywny, mocny, ciemny. Dlatego pamiętaj, że stosując go, im jaśniejsze masz włosy, tym mniej intensywny powinien być kolor cienia do powiek. Pamiętaj również, by, gdy tak mocno podkreślasz oczy, zarówno kolor szminki, jak i różu na policzkach powinny być mniej intensywne.

Makijaż ślubny dla brunetki

Makijaż ślubny dla brunetki o niebieskich oczach

U brunetki o niebieskich oczach świetnie sprawdzą się cienie do powiek w kolorze nude, bladego różu, delikatnie brzoskwiniowe. Możesz podkreślić oko, tworząc na nim klasyczną kreskę i podkręcając i wydłużając tuszem rzęsy. Na policzki dodaj rozświetlacz, a na usta - czerwoną szminkę.

Makijaż ślubny dla brunetki o zielonych oczach

Brunetka o zielonych oczach powinna podkreślić oczy czarną kredką, a na powieki nałożyć złote cienie. Na ustach zielonookiej brunetki najlepiej sprawdzi się natomiast delikatny odcień brzoskwini, fuksja lub intensywna czerwień. Nie bój się też lekko wykonturować twarzy.

Makijaż ślubny dla brunetki o brązowych oczach

Brunetka o brązowych oczach powinna położyć na nie właśnie brązowe cienie, jednak nie o mocnej barwie, by oko się nie "rozmyło", ale zawsze w delikatnych odcieniach: brązowo-kremowym, złocistym, żółtawym.

Możesz również nałożyć na twarz rozświetlacz, a na usta delikatny błyszczyk w odcieniu nude. Zadbaj o brwi, ale nie podkreślaj ich zbyt mocno, ponieważ zapewne z natury masz je wyraziste.

Czytaj też:

Jak wykonać naturalny makijaż?

Jak wykonać trwały makijaż?

Jak wykonać makijaż do zdjęcia?

Makijaż ślubny dla rudowłosej

Makijaż ślubny dla rudowłosej o niebieskich oczach

Rudowłose o niebieskich oczach powinny postawić w swoim makijażu ślubnym na kolory ziemi: rdzawy, brzoskwiniowy, różowo-brązowy, które podkreślą ognistość ich czupryny.

Świetnie sprawdzi się również granat czy pastelowa zieleń, błękit. Rudowłose kobiety również mogą zdecydować się na smoky eyes. Co sprawdzi się na ustach? Brzoskwiniowy lub delikatnie różowy błyszczyk, a nawet intensywny róż.

Makijaż ślubny dla rudowłosej o zielonych oczach

Zielonooka rudowłosa może wybrać cienie do powiek w różnych odcieniach brązu, a także delikatną chłodną zieleń. Im intensywniejszy kolor włosów, tym ładniej prezentować się będą na oczach tak mocne barwy jak śliwka czy bakłażan, lilia. Na usta nałóż szminkę lub błyszczyk w kolorze przydymionego różu, pomarańczy.

Makijaż ślubny dla rudowłosej o brązowych oczach

Do brązowookiej rudowłosej panny młodej najlepiej pasują złociste i delikatnie brązowe cienie do powiek. Oko można podkreślić kredką zarówno przy górnej, jak i dolnej powiece.

Świetnie sprawdzi się też w ich przypadku śliwka. Rudowłose powinny pamiętać o podkreśleniu rzęs czarnym tuszem. Jeśli chodzi o kolor szminki, możesz wybrać również śliwkę, róż lub matową brzoskwinię.

Makijaż ślubny: zabiegi i pielęgnacja skóry przed ślubem

Makijaż zaakceptowany? Kolejnym krokiem będzie wizyta u kosmetologa. Miesiąc przed ślubem to ostatni moment na lekkie złuszczenie naskórka. Zapytaj w swoim gabinecie o peeling z kwasem mlekowym. Kwas mlekowy w niskim stężeniu pozwala na delikatne złuszczanie warstwy rogowej naskórka bez powodowania jakichkolwiek zniszczeń skóry.

Doskonale pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz sprawia, że wierzchnie warstwy skóry stają się prawidłowo ukrwione, a naskórek gładki i spoisty. Ponadto zmniejsza przebarwienia.

Drugi zabieg wykonaj na dwa tygodnie przed ślubem. Tym razem postaw na głębokie nawilżenie. W zabiegu nawilżającym kosmetolog powinien uwzględnić preparaty z kwasem hialuronowym i peptydami oraz wzmocnić ich działanie z wykorzystaniem sono i jonoforezy.

Bardzo istotne na miesiąc przed ślubem jest wybranie odpowiedniej pielęgnacji domowej. Niektóre firmy kosmetyczne posiadają w ofercie tzw. kosmetyki bankietowe. Występują w formie kapsułek lub masek. Wyrównują koloryt, odżywiają naskórek, a także zatrzymują wodę w naskórku, dzięki czemu skóra wygląda na wypoczętą i rozświetloną.

W dzień pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem. Regulację brwi wykonaj najpóźniej dwa dni przed ślubem zmniejszając ryzyko zaczerwienienia. Tak zaplanowany miesięczny program pielęgnacji spowoduje, że twoja skóra będzie nawilżona, gładka, rozświetlona. Makijaż wykonany na takiej skórze będzie wyglądał naturalnie, świeżo i utrzyma się znacznie dłużej.

Czytaj też:

Popularne zabiegi na cellulit i rozstępy

Popularne zabiegi bankietowe

Popularne zabiegi na twarz

Warto wiedzieć

Skóra zależna od cyklu

Wygląd skóry zmienia się w czasie cyklu miesiączkowego. Kobiety, które maja kłopoty z cerą, skarżą się na zaostrzenie problemów tuż przed miesiączką.

Wraz z rosnącym poziomem progesteronu mogą pojawiać się na skórze pryszcze i bolesne krosty - często zmiany zauważalne są w okresie owulacji (ok. 14 dnia cyklu).

W II połowie cyklu podnosi się poziom estrogenów, pojawiają się obrzęki twarzy i piersi. Natomiast skóra wydaje się wtedy ładniejsza i lepiej nawilżona. Tuż po miesiączce (ok. 7 dnia cyklu) skóra jest najmniej wrażliwa, dobrze się goi i pięknie wygląda.

Jeśli termin ślubu przypada na moment, gdy skóra może wyglądać nieestetycznie, poproś o pomoc lekarza. Niektórym kobietom pomaga przyjmowanie witaminy B6 w 2. połowie cyklu (o zaletach przyjmowania i dawkowaniu może powiedzieć lekarz). Korzystnie na skórę wpływają również preparaty hormonalne zawierające estrogeny.

makija-na-lub-2.jpg

i

Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl

Makijaż ślubny: jakie kosmetyki będą potrzebne? [PRZEGLĄD]

1. Baza pod makijaż

Makijaż ślubny powinien być przede wszystkim trwały, w końcu każda panna młoda chce mieć pewność, że przez całą noc będzie wyglądać nienagannie. Ma zbyt dużo stresów na głowie, by doszedł jeszcze do nich makijaż. Dlatego przydatna będzie baza pod makijaż, np. ta matująco-wygładzająca marki SINSKIN. Zawarte w niej sferyczne cząsteczki matujące absorbują sebum i nadają skórze długotrwałe zmatowienie. Makijaż utrzymuje się dłużej, a cera pozostaje wygładzona i miękka w dotyku.

Baza matująco-wygładzająca SINSKIN, cena: 70 zł

2. Baza pod cienie

Skoro mamy bazę pod podkład, przyda się i baza pod cienie. Taka, która nie tworzy na powiekach grudek, sprawia, że wybrany odcień staje się bardziej intensywny i dłużej utrzymuje się na oku, np. baza pod cienie Urban Decay.

Baza pod cienie Eyeshadow Primer Potion Urban Decay, cena: 80 zł

3. Podkład

Podkład to ważny element ślubnego makijażu. Dużą trwałością wyróżnia się Double Wear Estée Lauder, który skutecznie maskuje niedoskonałości skóry, a jednocześnie nie sprawia, że staje się "ciężka", nie tworzy efektu maski.

Estée Lauder Double Wear, cena: 130-180 zł (w zależności od drogerii)

4. Cienie do powiek

W makijażach ślubnych dominują odcienie złota, brązu, brzoskwini, beżu, burgundu. Warto wybrać cienie o kremowej konsystencji i długiej trwałości, jak np. cienie SINSKIN.

Paleta 16 cieni SINSKIN Warm Nude, cena: 150 zł

5. Szminka

Trwałość to pożądana właściwość również wśród ślubnych pomadek. Trwałością i intensywnością kolorów wyróżniają się szminki Golden Rose, które są także bardzo wydajne. Pomadki dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Szminka Golden Rose Velvet Matte, cena: 11 zł

6. Tusz do rzęs

Makijaż ślubny rzęs powinien je wydłużać, podkreślać, ale jednocześnie nie sprawiać, że będą wyglądały sztucznie. Tusz do rzęs Volume Million Lashes L'Oréal z formułą płynnego jedwabiu nadaje objętości każdej rzęsie.

Tusz do rzęs Volume Million Lashes L'Oréal, cena: 25 zł

7. Rozświetlacz

Makijaż ślubny nie powinien obejść się bez rozświetlacza, który doda pannie młodej blasku. Uniwersalnym wyborem - bez względu na odcień karnacji - będzie Mary Lou Manizer, w odcieniu szampańskiego złota, pasujący do każdego typu cery. Rozświetlacz jest trwały i mocno napigmentowany. Warto pamiętać, by nie przesadzić z ilością rozświetlacza - "świecąca twarz" w wieczornym świetle może wyglądać niekorzystnie.

Rozświetlacz Mary Lou Manizer, cena: ok. 60 zł

8. Puder

Makijaż ślubny powinien być lekki, ale wykończenie pudrowe jest jak najbardziej wskazane. Godząc te dwie kwestie warto postawić na puder transparentny, który nie doda całości ciężkości. Warto postawić na naturalność i wybrać np. puder bambusowy z Biochemii Urody.

Puder bambusowy Biochemia Urody, cena: 15 zł

makija-na-lub-3.jpg

i

Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl
makija-lubny-1.jpg

i

Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl
makija-lubny-loreal.jpg

i

Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl
makija-kolejny.jpg

i

Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl
makija-mary-lou.jpg

i

Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl
cienie-sinskin.jpg

i

Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl