Manicure japoński - sposób na poprawę kondycji paznokci

2021-09-01 11:24

Manicure japoński to sposób na piękne i mocne paznokcie. Ten rodzaj manicure'u pozwoli zadbać o nie i je porządnie odżywić. Jest doskonałym sposobem na przywrócenie płytce paznokci witalności np. po manicurze hybrydowym czy przedłużaniu paznokci żelem.

Manicure japoński - sposób na poprawę kondycji paznokci

i

Autor: Getty images Manicure japoński - sposób na poprawę kondycji paznokci

Mówi się, że zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej osoby. Doskonałym sposobem na pielęgnację paznokci i to zarówno damskich, jak i męskich jest manicure japoński. Sprawdźcie, na czym polega manicure japoński, jak się go wykonuje i jakie daje efekty.

Spis treści

  1. Co to jest manicure japoński?
  2. Dla kogo jest manicure japoński?
  3. Jak się wykonuje manicure japoński - krok po kroku
  4. Jakie efekty daje manicure japoński?
  5. Samodzielne wykonanie manicuru japońskiego
  6. Manicure japoński - przeciwwskazania
Manicure japoński

Co to jest manicure japoński?

Manicure japoński to technika znana już od 400 lat! Na początku stosowały go przede wszystkim japońskie arystokratki w celu wzmocnienia paznokci i zadbania o nie. Nic dziwnego, bo manicure japoński doskonale się do tego nadaje.

Jest alternatywą dla wszelkich odżywek do paznokci i przede wszystkim spodoba się fankom naturalności. Manicure japoński jest bowiem zabiegiem w 100 procentach naturalnym, a w skład produktów do jego wykonania wchodzą:

  • keratyna - jest podstawowym budulcem paznokcia,
  • witaminy A, H, E oraz B5 - to właśnie one odpowiadają za prawidłowy wzrost
  • pyłek pszczeli - jest źródłem cystyny, która niweluje problem łamliwych oraz kruchych paznokci
  • krzemionka z Morza Japońskiego – odżywia i ułatwia wnikanie witamin w głąb płytki.

Dla kogo jest manicure japoński?

Manicure japoński jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Panowie nie muszą obawiać się efektu. Paznokcie po manicure japońskim wciąż mają swój kolor, ale są błyszczące, odżywione i nawilżone. Ten rodzaj manicure'u jest więc idealny, jeśli chce się zadbać o swoje paznokcie, walczy się z łamliwością i kruchością.

Manicure japoński to też zdrowsza alternatywa odżywek, które często w składach mają rakotwórcze substancje. Produkty użyte w manicurze japońskim są w pełni bezpieczne dla zdrowia i naturalne.

Manicure japoński nada się jako ratunek dla zniszczonych po hybrydzie czy żelu paznokciach. Odżywi je, zregeneruje i przygotuje do kolej wizyty u manicurzystki w celu nałożenia koloru lub żelu.

Czytaj również: Manicure tytanowy: czym się różni od hybrydy i czy można go wykonywać w ciąży? Inspiracje

Choroby paznokci - co może być przyczyną problemów z paznokciami?

Jak się wykonuje manicure japoński - krok po kroku

Manicure japoński składa się z kilku kroków, których kolejność ma znaczenie. Jest to niemal swojego rodzaju rytuał, który zapewnia odpowiednią pielęgnację płytki paznokcia. Nie można pomylić kolejności nakładania produktów lub pominąć któryś z kroków, bo nie będzie można wtedy osiągnąć pożądanego efektu.

W trakcie wykonywania manicure'u japońskiego na płytkę paznokci nakłada się dwa produkty pastę i puder - pasta zawiera witaminy i składniki mineralne, natomiast puder utrwala efekt i pozwala zatrzymać w płytce powyższe składniki.

Oto manicure japoński krok po kroku:

  • Krok 1. Najpierw należy przygotować dłonie. Jeśli był na paznokciach lakier, to oczywiście trzeba go usunąć. Potem należy wyciąć skórki lub odsunąć je z płytki paznokcia, a także spiłować paznokcie i nadać im upragniony kształt. Potem trzeba zmatowić płytki paznokci. Z tak przygotowanymi paznokciami można przystąpić do wykonywania manicuru japońskiego.
  • Krok 2. W tym momencie na przygotowane paznokcie można nałożyć pierwszą pastę P.Shine, która zawiera witaminy, krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli oraz keratynę. Pastę należy nałożyć na specjalną polerkę i dopiero nią wcierać produkt w płytkę paznokcia, wykonując ruchy w jednym kierunku do momentu aż płytka paznokcia zacznie się błyszczeć.
  • Krok 3. W celu zabezpieczenia składników dostarczonych wraz z pastą na płytce należy nałożyć proszek. Dzięki niemu składniki wnikną głęboko w paznokcie. Proszek nakłada się w ten sam sposób, na specjalną polerkę i również wciera w płytkę paznokcia.

Manicure japoński jest już gotowy, ale żeby osiągnąć upragniony efekt mocnych, grubych paznokci należy powtarzać manicure w serii 3-6 zabiegów w odstępie co 2 tygodnie.

Zobacz naszą galerię pomysłów na paznokcie na lato dla mamy

Jakie efekty daje manicure japoński?

Manicure japoński daje efekt odżywionych, nawilżonych i wzmocnionych paznokci. Już po pierwszym zabiegu paznokcie pięknie się błyszczą, jakby został na nich położony bezbarwny lakier, choć w rzeczywistości tak nie jest. Paznokcie nie potrzebują już więc nakładania czegokolwiek - prezentują się pięknie i zdrowo.

Przy regularnym stosowaniu manicure japońskiego można się pożegnać z łamliwą płytką, rozdwajaniem się paznokci i ich kruszeniem. Dzięki dostarczaniu witamin, keratyny, krzemionki z Morza Japońskiego oraz pyłku pszczelego paznokcie stają twarde i grube.

Samodzielne wykonanie manicuru japońskiego

Samodzielne wykonywanie manicuru japońskiego jest możliwe, należy jednak zakupić odpowiedni, profesjonalny zestaw. Dostępny jest w wielu hurtowniach kosmetycznych stacjonarnych, a także online. Nie polecamy jednak robić manicuru japońskiego pierwszy raz samodzielnie.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z tego typu zabiegu, warto żebyś udała się do specjalistki i zobaczyła, w jaki sposób ona wykonuje manicure japoński i dopiero wtedy podjęła pierwsze samodzielne kroki.

Czytaj również: Uczulenie na hybrydę: jakie są objawy i czym je leczyć?

Łuszczyca paznokci: przyczyny, leczenie. Czy można malować paznokcie z łuszczycą?

Manicure japoński - przeciwwskazania

Mogłoby się wydawać, że skoro manicure japoński jest naturalny, to nie ma przeciwwskazań do jego wykonywania. A jednak. Tego zabiegu nie można wykonywać w przypadku grzybicy dłoni i paznokci, stanów zapalnych, niegojących się ran, brodawek, a także zbyt cienkiej lub zbyt mocno spiłowanej płytki paznokcia. Przeciwwskazaniem są również niegojące się rany.