Naturalnym jest, że usuwamy papierowe metki z ubrań, ale z chęcią pozbywamy się też tych materiałowych, wszytych wewnątrz. Większość z nas wycina je z dziecięcych rzeczy, ale nie chcemy ich i w swoich ubraniach. Niektóre są naprawdę długie i sztywne, ciężko je ułożyć tak, aby nie przeszkadzały.
Niestety, bywa i tak, że problem nie znika i po wycięciu. Zostaje kawałek metki, który drapie jeszcze bardziej, a gdy chcemy poprzecinać nitki, zdarza się, że dziurawimy i ubranie. Znasz to doskonale? Wypróbuj sposób z pilniczkiem, od teraz tylko tak będziesz pozbywała się metek z ubrań.
Usuń drapiące metki z ubrań w ten sposób
Sposób na metki z wykorzystaniem pilniczka krąży po sieci, ja trafiłam na niego na profilu @pomyslowe.panie.domu, który wspólnie prowadzą Marlena Goździk i Paulina Bocianowska. Opisywana metoda jest bardzo prosta - zamiast odcinać metki, po prosty wypiłuj trzymające je nitki. Tak, możesz spróbować usunąć je np. żyletką, ale sposób z pilniczkiem jest szybszy, wymaga mniej precyzji, jest też bezpieczniejszy.
Aby usunąć metkę z ubrania, musisz po prostu delikatnie potrzeć pilniczkiem nitki, które mocują metkę do odzieży. Po chwili przerwą się, a ty usuniesz niechciany element w całości. Zobacz sama, jakie to proste:
Na co zwracać uwagę, wybierając ubrania dla dziecka?
Nie lubimy metek, ale to na nich znajdziemy ważne informacje - dotyczące pielęgnacji odzieży, ale przede wszystkim te odnośnie do składu. A to jeden z elementów, na który powinnyśmy zwracać uwagę, wybierając ubranka dla dzieci.
Co warto sprawdzić?
- Kupuj ubrania z naturalnych materiałów, bawełniana bluzka będzie lepsza od tej poliestrowej, w chłodne dni ogrzeje wełna.
- Zobacz, czy ubranie nie ma długich sznurków przy kapturze (w ubraniach dla małych dzieci w ogóle nie powinno ich być), ani innych elementów, które mogą być groźne dla malucha.
- Przyjrzyj się wykończeniu, czy wszystkie elementy są dobrze przyszyte, czy nie ma żadnych zadziorków itp.
- Pamiętaj, że na cenę ubrania składa się wiele elementów, to również miejsce, w którym zostały stworzone, kto je zrobił.
Wiele plusów ma kupowanie ubrań z drugiej ręki. Są nie tylko tańsze, ale i wiele razy wyprane - dzięki czemu są miękkie, a farby itp. wypłukane. Ważne, aby nie kupować np. używanych butów czy bielizny. A wszystkie ubrania ze sklepu - również te nowe - uprać przed pierwszym założeniem.