Spis treści
- Paznokcie hybrydowe - co to jest?
- Paznokcie hybrydowe: co jest potrzebne do ich wykonania?
- Paznokcie hybrydowe: jak je zrobić krok po kroku?
- Paznokcie hybrydowe: jak zdjąć hybrydę z paznokci?
- Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?
Paznokcie hybrydowe - co to jest?
Paznokcie hybrydowe są obecnie jedną z najpopularniejszych metod zdobienia i pielęgnacji paznokci. Dlaczego? Swoją popularność manicure hybrydowy zawdzięcza głównie trwałości. Dobrze wykonane paznokcie hybrydowe trzymają się nawet kilka tygodni. Taki manicure daje gwarancję, że paznokcie pozostaną w dobrym stanie przez długi okres czasu, dlatego jest to idealne rozwiązanie na wyjazdy wakacyjne.
Manicure hybrydowy można wykonać w profesjonalnym salonie lub we własnym domu. Dzięki temu, że akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybrydy są ogólnie dostępne, koszt takiego manicure'u jest niewielki.
Paznokcie hybrydowe: co jest potrzebne do ich wykonania?
Do zrobienia hybrydy będziesz potrzebować:
- pilnik,
- kostka (blok polerski),
- odtłuszczacz,
- primer,
- baza hybrydy,
- wybrany kolor hybrydy,
- nawierzchniowa hybryda,
- lampa UV,
- oliwka do skórek.
Polecany artykuł:
Paznokcie hybrydowe: jak je zrobić krok po kroku?
- Zaczynamy od opiłowania paznokci zgodnie z naszymi preferencjami.
- Odsuwamy lub wycinamy skórki.
- Następnie matowimy płytki paznokci używając do tego bloku polerskiego.
- Kolejny krok to przetarcie paznokci odtłuszczaczem, dzięki temu oczyszczamy paznokcie z pyłu. Jeśli nasza płytka jest wyjątkowo trudna lub tłusta, wtedy stosujemy dodatkowo primer.
- Na tak oczyszczoną płytkę nakładamy cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie UV (ok. 2 minut). Następnie nakładamy pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i utwardzamy ją w lampie (ok. 2 min.).
- Po utwardzeniu koloru hybrydy nakładamy lakier nawierzchniowy (często nazywany top-em). Lakier nawierzchniowy utrwali hybrydę i nada jej piękny połysk (utwardzamy 2 min).
- Przemywamy ostatnią warstwę odtłuszczaczem. Nakładamy oliwkę – wmasowujemy ją w paznokcie i w skórki. Et voilà! Paznokcie są już gotowe. Powinny utrzymać się około 2-3 tygodni. Po tym czasie należy je uzupełnić lub zmienić kolor.
Paznokcie hybrydowe: jak zdjąć hybrydę z paznokci?
Zaczynamy od lekkiego spiłowania warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie moczymy wacik w płynie do usuwania hybrydy, przykładamy do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową. Czekamy ok. 15 minut (w razie potrzeby pozostawiamy na dłużej). Po tym czasie odwijamy folię i delikatnie zdejmujemy lakier - możemy pomóc sobie drewnianym patyczkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Nie zrywajmy hybrydy na siłę, ponieważ uszkodzimy w ten sposób naszą płytkę paznokciową.
Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?
Od 8 miesięcy regularnie robię hybrydę co 2 tygodnie. Teraz moje paznokcie są cienkie jak kartka papieru i hybryda nie chce się trzymać dobrze, po dwóch dniach odchodzi. Dlaczego?
Joanna Kaczorowska: Paznokcie zostały osłabione hybrydą. Osiem miesięcy nakładania non stop hybrydy spowodowało taki efekt. Jest to produkt chemiczny, więc na pewno nie odżywi paznokci. Niestety, w większości przypadków, po odstawieniu hybrydy paznokcie stają się cieńsze i bardziej wrażliwe. Aby znów powróciły do poprzedniego stanu, proponuję nie nakładać hybrydy przez 2-3 miesiące. W tym czasie używaj odżywki do cienkich i osłabionych paznokci. Jak zauważysz poprawę znów możesz powrócić do hybrydy. Obecnie nie widzę sensu ponownego jej robienia, bo tak jak piszesz, nie będzie się trzymała na paznokciach. Również w tym czasie nie nakładaj tipsów - one również obciążają paznokieć.
- Pamiętaj zawsze o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.
- Używaj produktów sprawdzonych marek i dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza i bardziej estetyczna.
- Pamiętaj, by przy nakładaniu bazy hybrydy nie zalać skórek i by dobrze pokryć krawędź paznokcia.
- Póki nie utwardzimy hybrydy w lampie możemy dokonywać ewentualnych zmian i poprawek.