Trochę gimnastyki, idealnie dobrany stanik, prosta postawa – oto droga do sukcesu czyli piersi idealnych.
Gimnastyka dla urody
Ćwiczenia nadadzą piersiom ładniejszy kształt, wzmocnią mięśnie odpowiedzialne za ich podtrzymywanie. Nie powiększą ich jednak! Dobre rezultaty daje pływanie. Świetnie też działa na biust koszykówka i siatkówka. Jeśli lubisz ćwiczyć na siłowni – poproś instruktora, aby pomógł ci wybrać odpowiednie ćwiczenia.
Zadbaj o dobrze dobrany biustonosz
Musi być wygodny jak druga skóra. Cały biust, łącznie z fałdami przy ramieniu, powinien schować się w miseczce, a ramiączka nie mogą wrzynać się w skórę. Biustonosz za luźny w obwodzie powoduje, że zapięcie przesuwa się wysoko na plecy, a miseczki opadają… wraz z biustem. Za ciasny też jest niedobry. Obcisły w obwodzie jak bandaż może wywołać nerwobóle! Trzeba uważać na uciskające druty i fiszbiny, bo długotrwały ucisk powoduje rozrost tkanki włóknistej i zniekształcenia. I co z tego, że biust w nim pięknie się prezentuje na zewnątrz, bo jest wypchnięty do góry… skoro w środku ulega deformacji. Piersi składają się z tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Są miękkie, więc łatwo je zdeformować. Jeśli masz zły stanik, w okolicy pach tworzy się coś w rodzaju drugiego biustu, a trzeci robi się na plecach. Im mniejsze miseczki biustonosza, tym bardziej zniekształcają!
Jak prawidłowo dobrać biustonosz?
Rozbierz się do stanika i mając go na sobie zmierz obwód pod biustem, dość ciasno. Następnie zmierz obwód w biuście, dla odmiany luźno, żeby piersi nigdzie nie były uciśnięte. Od wymiaru obwodu w biuście odejmij wymiar obwodu pod biustem. Różnica oznacza wymiar miseczek.10-12 cm – miseczka AA12-14 cm – miseczka A14-16 cm – miseczka B16-18 cm – miseczka C18-20 cm – miseczka D20-22 cm – miseczka E22–24 cm – miseczka F24–26 cm – miseczka G26–28 cm – miseczka H
Prosta jak struna
Nieprawidłowa postawa to choroba naszych czasów. Siedzimy godzinami przy biurkach, zapominając, jak pouczały nas mamy: „Nie garb się!”. Twój biust staje się obwisły i schowany, a letnie sukienki, wydekoltowane bluzki czy bikini obnażają wszelkie niedoskonałości… Warto udać się do lekarza specjalisty, aby polecił ćwiczenia stymulujące pracę mięśni, które wyrobią u ciebie nawyk prawidłowej postawy.
Pielęgnacja dla urody
Aby skóra na piersiach i dekolcie była piękna, młoda, gładka i zadbana stosuj peelingi. Dla delikatnej skóry okrywającej dekolt i piersi stostu peelingi enzymatyczne. Rozpuszczą one martwy naskórek i delikatnie go złuszczą. Latem, kiedy skóra poci się i brudzi mocniej, warto robić peeling dwa, trzy razy w tygodniu. Po oczyszczaniu nakładaj krem lub balsam. Młodej skórze wystarczy dobre nawilżenie, dojrzałej potrzebne są środki ujędrniające. Wybieraj kosmetyki z zawartością kwasów owocowych, kolagenu, wyciągu z alg morskich – poprawią napięcie skóry. Wmasowuj je kolistymi ruchami od dołu ku górze. Pamiętaj o maseczkach. Przed ich nałożeniem wykonaj peeling. Dzięki niemu będą lepiej się wchłaniały i silniej działały.