Spis treści
- Czym strobing różni się od klasycznego konturowania?
- Jakie kosmetyki są potrzebne do strobingu?
- Jak zrobić strobing krok po kroku?
- Komu pasuje strobing?
- Jakie zalety ma strobing?
- Jakie wady ma strobing?
Strobing to konturowanie twarzy rozświetlaczem, czyli nowa odsłona jednej z najpopularniejszych technik w makijażu. Nazwa wywodzi się od techniki fotograficznej, która polega na robieniu zdjęć z użyciem lampy błyskowej. Strobing make up pozwala stworzyć efekt twarzy oświetlonej fleszem, dzięki czemu optycznie odejmuje lat, odświeża i ukrywa zmęczenie. Twarz wygląda na zdrowszą i wypoczętą.
Strobing doskonale sprawdza się w wiosenno-letnich sezonach, w upalne dni, podczas których klasyczne kontrowanie nie ma racji bytu i może tylko obciążyć cerę. Oczywiście nie oznacza to, że jesienią i zimą trzeba wrócić do konturowania i zrezygnować ze strobingu! Ta metoda jest odpowiednia bowiem zarówno przy delikatnym, jak i mocniejszym makijażu bez względu na pogodę.
W artykule przeczytasz:
- Czym strobing różni się od klasycznego konturowania?
- Jakie kosmetyki są potrzebne do strobingu?
- Jak zrobić strobing krok po kroku?
- Komu pasuje strobing?
- Jakie zalety ma strobing?
- Jakie wady ma strobing?
Czym strobing różni się od klasycznego konturowania?
Konturowanie twarzy jest już hitem od lat i nierozerwalnie wiąże się z Kim Kardashian, która wielokrotnie pokazywała, w jaki sposób ona konturuje swoją twarzy (i nie tylko!) i ile kosmetyków w tym celu zużywa.
Do konturowania potrzebujemy trzech produktów - rozświetlacza, bronzera i różu, a najlepiej sięgnąć po paletę do konturowania. Oczywiście istotny jest wybór tonacji kolorystycznych zgodnych z karnacją! Nie jest to więc łatwe zadanie.
Kolejne trudności możemy napotkać już przy samym konturowaniu, które trzeba dopasować do kształtu swojej twarzy, wiedzieć, które elementy chce się konturowaniem ukryć, a które podkreślić. Konturowanie jest w stanie zmienić rysy twarzy i potrafi zadziałać niemal jak operacja plastyczna!
Zupełnie inaczej działa strobing, mimo że jest rodzajem konturowania i jego zadaniem również jest podkreślenie zalet, a ukrycie rzekomych wad twarzy. Jest jednak znacznie delikatniejszy, nie zmienia drastycznie rysów twarzy, a do jego wykonania potrzebujemy jedynie rozświetlacza. Czas, który trzeba poświęcić na strobing make up również jest znacznie krótszy niż w przypadku klasycznego konturowania twarzy.
Jakie kosmetyki są potrzebne do strobingu?
Już wiadomo, że do wykonania strobingu wystarczy rozświetlacz, ale to nie jest jedyna ważna informacja. Istotne jest również, jaki rozświetlacz zostanie użyty. Przede wszystkim wybieraj taki kosmetyk, który ma jak najmniej świecących drobinek, mimo że w strobingu chodzi o rozświetlenie twarzy, a drobinki wydają się być do tego idealne. Błąd! Zbyt duża ilość rozświetlających drobinek może stworzyć na twarzy efekt nadmiernie świecącej, wręcz spoconej twarzy.
Warto oczywiście także zwracać uwagę na pogodę - w czasie letnich, upalnych dni znacznie lepiej stosować kosmetyki o lekkiej formule, które dla zmęczonej temperaturą skóry są znacznie delikatnie i nie zatykają porów.
Jak zrobić strobing krok po kroku?
Wykonanie strobingu nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Wystarczy odrobina wprawy, a ćwiczenia czynią mistrza! W prosty sposób nauczysz się wykonywać strobing make up w kilka minut. Pamiętaj jedynie, by się nie zrażać! Gotowa? Zaczynamy:
- Przede wszystkim na początku przygotuj swoją skórę twarzy. Najpierw ją oczyść ulubionymi kosmetykami, potem nałóż krem dopasowany do rodzaju swojej skóry. Możesz także dodać bazę pod podkład.
- Następnie nałóż podkład, który wyrówna kolor cery. To powinna być cienka nieobciążająca skóry warstwa. Możesz także przypudrować twarz w celu utrwalenia podkładu.
- Teraz czas na najważniejszy krok, czyli użycie rozświetlacza. W tym momencie będziesz potrzebować dwóch pędzelków - cieńszego i grubszego. Tym pierwszym nanieś rozświetlacz na łuk pod brwiami, grzbiet nosa oraz łuk kupidyna. Grubszym pędzlem nanieść kosmetyk na szczyty kości policzkowych, czubek brody oraz środek czoła.
Na tym możesz zakończyć swój makijaż, ale nie musisz! Możesz dodać kilka innych kosmetyków, które podkręcą cały make up.
- Wystarczy dodać odrobinę różu, który ożywi cerę i doda jej życia.
- Możesz oczywiście także śmiało umalować oczy i usta. Strobing daje subtelny i naturalny efekt, ale to nie znaczy, że nie możesz postawić na makijaż smokey eyes.
Komu pasuje strobing?
Dobrze wykonane konturowanie rozświetlaczem jest idealnym rozwiązaniem dla każdej kobiety. Sprawdza się również przy cerze tłustej, która z natury ma swój połysk, jednak w tym wypadku wystarczy użyć matujący podkład i fluid, a następnie rozświetlić te właściwe miejsca na twarzy. Strobing sprawdza się również doskonale w przypadku cer zmęczonych, z pierwszymi delikatnymi oznakami starzenia. Świetnie ukrywa bowiem ukrywa wady, sprawiając, że skóra wygląda na młodszą i wypoczętą.
Jakie zalety ma strobing?
Strobing ma pełno zalet, nic więc dziwnego, że staje się coraz popularniejszy i cieszy się dużym gronem miłośniczek. Do jego zalet możemy zaliczyć:
- efekt optycznego odmłodzenia i odświeżenia skóry
- dodanie blasku
- efekt zdrowo wyglądającej skóry
- maskowanie zmęczenia
Jakie wady ma strobing?
Strobing nie jest jednak techniką bez wad! Jak każdy makijaż, ma swoje wady, które mogą zniechęcać, zwłaszcza na początku, gdy brakuje wprawy w jego wykonywaniu. Wady strobingu to:
- uwydatnienie głębokich bruzd na twarzy
- uwydatnienie trądziku, blizn, rozszerzonych porów
- potrzeba dużej wprawy
- możliwość stworzenia groteskowego i przerysowanego efektu
Nie da się jednak ukryć, że zawsze warto spróbować na sobie strobing i przekonać się, czy właśnie konturowanie rozświetlaczem to technika stworzona dla nas.