Spis treści
- Trwała na rzęsy - krok po kroku
- Trwała na rzęsy - przeciwwskazania i skutki uboczne
- Ile kosztuje trwała na rzęsy?
Trwała na rzęsy ma dokładnie taki sam cel, jak trwała ondulacja wykonywana na głowie - ma podkręcić włosy. Zabieg można wykonywać zarówno na krótkich, jak i na długich rzęsach, choć na tych ostatnich efekt będzie oczywiście bardziej spektakularny. Trwała rzęs utrzymuje się około 6-8 tygodni, a ich wygląd można dodatkowo poprawić stosując hennę.
Rzęsy wydają się zbyt małą "powierzchnią", by móc na nich wykonać trwałą, jednak jest to możliwe - przedstawiamy, jak, krok po kroku, przebiega ten zabieg. Nie radzimy jednak próbować robić sobie trwałej na rzęsy samodzielnie w domu, ponieważ w trakcie zabiegu trzeba mieć zamknięte oczy.
Trwała na rzęsy - krok po kroku
1. Przed wizytą w gabinecie
Pamiętaj również, by przed wizytą u kosmetyczki zdjąć soczewki kontaktowe - w połączeniu z trwałą mogą powodować podrażnienie oka i pieczenie podczas jej wykonywania. Sam zabieg zazwyczaj jest bezbolesny, czasem jednak może się pojawić wspomniane pieczenie. Przed wykonaniem trwałej na rzęsy trzeb również wykonać demakijaż oka.
2. Przygotowanie do zabiegu
Gdy już znajdziesz się u kosmetyczki, przygotuje ona rzęsy do zabiegu poprzez otłuszczenie ich solą fizjologiczną lub olejkiem rycynowym i przeczesanie specjalną szczoteczką. Wybierze również odpowiedni wałek do zabiegu - tak, do kręcenia rzęs również używa się wałków, tyle że, w porównaniu z tymi używanymi do włosów na głowie, miniaturowych. Co więcej, wyróżniamy wśród nich trzy rozmiary:
- S - używany do krótkich rzęs
- M - używany do rzęs półdługich
- L - przeznaczony do długich rzęs
3. Nałożenie wałeczka na rzęsę
Następnie następuje nałożenie wałeczka na oko. Najpierw jednak rzęsy zostają nasączone specjalnym preparatem. Wałeczek zostaje nagięty tak, by dopasować się do kształtu powieki. Rzęsy dociska się do wałeczka najczęściej za pomocą małego drewnianego patyczka. Od samego początku zabiegu do jego końca pozostajemy z zamkniętymi oczami.
4. Nałożenie żelu
Na rzęsy nakładane są dwa rodzaje żelu. Najpierw taki, który zmienia strukturę rzęs i otwiera ich łuski - z żelem tym należy pozostać na rzęsach na około 10 minut. Następnie kosmetyczka nakłada na rzęsy utrwalacz, który zamyka ich strukturę w nowym - pokręconym - kształcie. W tej pozycji również należy pozostać 10 minut. Zarówno po pierwszym, jak i drugim etapie nakładania żelu kosmetyczka osusza patyczek za pomocą wacików. Chroni to oko przed dostaniem się do niego użytych substancji.
5. Usunięcie wałeczka
To już ostatni etap trwałej na rzęsy. Wałeczek zostaje z nich usunięty poprzez delikatne naciągnięcie powiek i odwinięcie go do góry. Zabieg trwa około godziny.
Trwała na rzęsy - przeciwwskazania i skutki uboczne
Jak wspomniano, nie zaleca się wykonywania trwałej rzęs w soczewkach kontaktowych, przeciwwskazanie stanowi również niedawne przejście zabiegu chirurgicznego w obrębie oka, jęczmień, a także stany zapalne i alergiczne.
Warto dodać, że podobnie jak trwała na włosach, tak i ta na rzęsach nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Mogą stać się łamliwe i wysuszone. Co więcej, niektóre osoby, które poddały się wykonaniu trwałej na rzęsach narzekają, że włoski, na skutek nieumiejętnego wykonania zabiegu, były powyginane - każdy w inną stronę - a nie podkręcone. Bywają one też podkręcone nierównomiernie - nie na całej długości, a np. wręcz zrolowane na samych końcach.
Ile kosztuje trwała na rzęsy?
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, jego cena zależy od miejsca wykonania (miasta, renomy salonu, w którym ma być wykonywany), jednak zazwyczaj mieści się ona w przedziale od 50 do 80 zł. Często wykonywana jest razem z henną i wtedy jej koszt wzrasta nawet do 100 zł.
Polecany artykuł: