Spis treści
Co łączy wózek dziecięcy i samochód? Miłość - jednocześnie faceta i taty, do szybkiej, wygodnej i bezpiecznej jazdy. Przecież „wóz” naszego dziecka też powinien mieć wygodną gondolę lub spacerówkę, gadżety typu kosz na zakupy oraz dobrą amortyzację. Wózek dla dziecka także kupujemy na lata – jeśli wybierzemy ten wielofunkcyjny z możliwością wymiany gondoli na spacerówkę. Co powiecie na taki duopack? Wózek dziecięcy i samochód – koło w koło, łeb w łeb z technologicznym postępem.
Wózek dla dziecka - ważna łatwość transportu
Pamiętajmy o tym, że łatwość złożenia i bezpieczny transport wózka ma ogromne znaczenie. Mężczyźni lubią proste i szybkie rozwiązania! Dlatego wybierzmy wózek, który ma mechanizm ułatwiający szybkie złożenie ramy do najmniejszych rozmiarów. Dzięki wsuwanej do wewnątrz rączce i możliwości zdemontowania kół, transport wózka jest dziecinnie prosty. Tak złożoną ramę, niemalże w małą kostkę, najlepiej umieścić w bagażniku.– Aby bezpiecznie przewozić wózek w bagażniku, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Niektóre modele posiadają wbudowany uchwyt do spinania ramy po złożeniu. Dzięki niemu wózek nie rozłoży się w trakcie transportu, nie przemieści i nie poobija. Ponadto z pozoru drobna rzecz taka jak rączka do prowadzenia wózka po podłożu w pozycji złożonej podczas natłoku codziennych czynności potrafi zaoszczędzić nasz czas. Na przykład kiedy chcemy szybko przenieść wózek do domu z samochodu, nie musimy go podnosić albo składać przy samochodzie – radzi Magdalena Kamińska, manager Działu Sprzedaży Krajowej w firmie Deltim produkującej wózki marki Navington i X-lander. Jeśli natomiast nie sprawdziliśmy wcześniej wymiarów bagażnika i okazało się, że wózek się tam nie mieści, możemy go ułożyć na tylnym lub przednim siedzeniu. Trzeba jednak pamiętać o tym, by zabezpieczyć go pasami.
Wózek dla dziecka - funkcjonalność
Pod kątem funkcjonalności wózek powinniśmy wybierać… podobnie jak samochód! Musimy dobrać go do naszego trybu życia i zainteresowań. Inne modele sprawdzą się podczas częstych wycieczek w góry, a inne w czasie systematycznych wizyt w galerii handlowej z żoną. Jeśli będziemy więc już od pierwszych miesięcy jeździć z maluchem np. w góry, to dobrze zadbać, by wózek naszego milusińskiego miał duże, pompowane, łożyskowane koła oraz odpowiedni system amortyzacji. Dzięki temu dziecko nie będzie odczuwało dyskomfortu podczas jazdy po pagórkach czy leśnych terenach. Są także modele wózków, jak na przykład z linii Navington firmy Deltim, które posiadają system anty-shock amortyzujący uderzenie z przeszkodą. To dodatkowo zwiększa komfort dziecka. Jeśli natomiast poszukujemy typowego miejskiego wózka, możemy wybrać model z mniejszymi kółkami, ale z kolei istotne, żeby miał zmienne umocowanie spacerówki przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Ten mechanizm sprawdza się, gdy wieje silny wiatr lub kiedy chcemy mieć w kontakt wzrokowy z dzieckiem.
materiały prasowe