4 miesiące po porodzie na USG zobaczyła spiralę. Drugie badanie ujawniło prawdę: „Totalny szok”

2024-09-24 10:44

4 miesiące po urodzeniu pierwszego dziecka Marie zgłosiła się na kontrolne USG. Kiedy ginekolog oznajmił, że znalazł w jej macicy wkładkę, kobieta była w niemałym szoku. Jednak gdy badanie powtórzono, to co miało być wkładką, okazało się... ciążą. „To najlepsza niespodzianka” - skomentowała TikTokerka.

4 miesiące po porodzie na USG zobaczyła spiralę. Drugie badanie ujawniło prawdę: „Totalny szok”

i

Autor: Getty Images & TikTok/@taymariee94 4 miesiące po porodzie na USG zobaczyła spiralę. Drugie badanie ujawniło prawdę: „Totalny szok”

O przypadkach, w których noworodek urodził się z wkładką domaciczną w rączce, media pisały już nie raz. Dlatego pewna młoda mama, której cztery miesiące po porodzie pierwszego dziecka lekarz powiedział, że w macicy nosi spiralę antykoncepcyjną, była w stanie w to uwierzyć. Prawda jednak okazała się bardzo zaskakująca.

Użytkowniczka TikToka o nicku @taymariee94 ku przestrodze innych mam postanowiła podzielić się swoją niezwykłą historią. Opublikowała krótki filmik z nagrania USG narządów rodnych, które przeszła po zakończonym połogu. Na zdjęciu z badania wydaje się, że widać w macicy przedmiot przypominający wkładkę domaciczną.

Wszystko o badaniu USG 3D

Lekarz zobaczył na monitorze spiralę

Zarówno jej lekarz, jak i ona byli przekonani o tym, że tak właśnie jest. Gdy jednak kobieta przyszła za jakiś czas na kolejne badanie okazało się, że rzekoma spirala to nic innego jak... ciąża bliźniacza. Widać ją doskonale na kolejnym zdjęciu zamieszczonym w nagraniu.

Wiadomość o ciąży totalnie ją zaskoczyła, niemniej jednak kobieta nie ukrywa, że cieszy się z takiego obrotu sprawy. Dzięki temu ma obecnie trójkę dzieci – starszego synka i dwie młodsze bliźniaczki.

To największa niespodzianka mojego życia

– przyznała.

Wkładka domaciczna: wady i zalety

Spirala domaciczna jest jedną z najskuteczniejszych i najwygodniejszych metod antykoncepcji. Na kilka lat potrafi zabezpieczyć kobietę przed niechcianą ciążą, stąd coraz większa jej popularność. Szacuje się, że tego typu antykoncepcję stosuje ponad 160 milionów kobiet na świecie. Jej skuteczność określa się na poziomie 0,1-0,2 wg wskaźnika Pearla.

Co ważne, nie pogarsza ona jakości współżycia, mogą ją stosować kobiety karmiące piersią i te, które wyszły już z połogu. Niestety jak każda metoda antykoncepcyjna ma także swoje wady – nie poleca się jej kobietom, które w wywiadzie zgłaszały w swojej rodzinie przypadki nowotworów hormonozależnych (np. rak jajnika, rak piersi), zakrzepicy i zatorowości.

Założenie spirali może też skutkować pojawieniem się trądziku, bólów brzucha, piersi oraz kręgosłupa. Możliwe jest także wystąpienie plamień między cyklami i podniesiona temperatura ciała. Decyzję o założeniu wkładki należy zawsze podjąć wspólnie z lekarzem.

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.