Spis treści
Ćwiczenia z hula-hoop to idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów po ciąży. Sesje ćwiczeniowe pozwolą Ci wzmocnić mięśnie brzucha oraz go wysmuklić, a także podkreślić talię. Świetnie sprawdzają się do wymodelowania brzucha po porodzie, ponieważ nie pochłaniają dużo czasu. Hula-hoop to bardzo skuteczny przyrząd, który pozwoli ci wrócić do formy sprzed ciąży. Jeżeli masz w domu dwójkę dzieci, nie tylko maluszka, starszemu również możesz kupić kółko w jego rozmiarze. Niech bierze przykład z mamy i ćwiczy razem z tobą! Będzie to dla niego świetna zabawa, a zarazem spędzicie ze sobą miło czas.
>> Rozstęp mięśni prostych brzuch po porodzie.
Hula-hoop po ciąży: kiedy ćwiczyć?
Ćwiczenia z użyciem koła hula-hoop możesz zacząć około 6 tygodni po porodzie siłami natury i 12 tygodni po cesarskim cięciu (za zgodą lekarza). Na początek wystarczy zwykłe kółko, które znajdziesz w każdym hipermarkecie. Kiedy wprawisz się w ćwiczenia aby uzyskać najlepsze i najszybsze efekty zaopatrz się w hula-hoop z kulkami masującymi. Już kilkanaście minut dziennego kręcenia da ci zauważalne rezultaty oraz pomoże zrzucić zbędne kilogramy przybrane w czasie ciąży. Ćwiczyć możesz codziennie, każdego dnia zwiększając czas poświęcony na kręcenie.
>> Ćwiczenia z niemowlakiem: jak ćwiczyć z dzieckiem? [GALERIA ZDJĘĆ]
Hula-hoop na brzuch
Jeśli przed ciążą uprawiałaś aktywność fizyczną oraz lekarz nie wykazał żadnych przeciwskazań uda ci się szybko odzyskać płaski brzuch po porodzie. Dzięki ćwiczeniom z hula-hoop efekty możesz zobaczyć już po 2 tygodniach. Jest to najlepszy sposób na powrót do zgrabnej sylwetki, ponieważ kółko bardzo dobrze modeluje talię. Jeśli nie jesteś przyzwczyajona do takiej metody ćwiczeń, nie przesadzaj z treningami, aby nie wywołać mikrourazów oraz zasinień na ciele.
>> Pilates po porodzie. Jak ćwiczyć po porodzie? [ZDJĘCIA]
Hula-hoop na uda
Dzięki obręczy hula-hoop możesz także ujędrnić mięśnie nóg. Aby wykonać ćwiczenie wzmacniające uda, stań prosto, postaw przed sobą pionowo kółko i lekko podeprzyj ręcę na obręczy. Zacznij unosić jedną nogę i powoli ją opuszczaj. Powtórz ćwiczenie kilka razy, zmieniając strony. Możesz również urozmaicać to zadanie np. zamiast podnoszenia - uginać nogę, przenosząc na nią ciężar ciała i powracać do pozycji stojącej.
TVN Meteo Active/X-news