Dekoracje stołu na komunię: jak wybrać obrus, kwiaty i dodatki? Modne aranżacje stołu

2023-04-25 12:41

Wśród dekoracji komunijny największą rolę odgrywa dekoracja stołu na komunię, o której trzeba pamiętać, gdy przyjęcie komunijne odbywa się w domu. Jak udekorować stół na komunię?. Dekoracja stołu na komunię powinna być prosta i elegancka.

Dekoracja na komunię 5

i

Autor: _archiwum-murator|Krzysztof Zasuwnik Białe talerze i proste sztućce urozmaicone szklanym serwetnikiem to klasyczna, ale wyrafinowana dekoracja stołu.

Przyjęcie komunijne w domu, w rodzinnej atmosferze, może być równie wspaniałe, co w restauracji. Kluczem do sukcesu jest, oprócz pysznego menu, odpowiednia dekoracja stołu na komunię. Dekoracja stołu na komunijny obiad musi korespondować z charakterem tego wydarzenia. Komunijne przyjęcie to nie czas na eksperymenty, szaleństwa i kontrowersyjne zestawienia – najlepiej postawić na klasykę i elegancję.

Spis treści

  1. Dekoracje stołu na komunię: o czym trzeba pamiętać?
  2. Jaki obrus na komunię?
  3. Jaka zastawa na komunię?
  4. Świeże kwiaty i świece na komunijnym stole
  5. Propozycje komunijnych dekoracji stołu

Dekoracje stołu na komunię: o czym trzeba pamiętać?

Kolorem pierwszej komunii jest biel, kojarzona z czystością i niewinnością. Najlepiej postawić właśnie na ten kolor, do białego obrusu dobierając białą zastawę. Ważne, by wszystkie elementy zastawy były z tego samego kompletu, to da efekt porządku i schludności.

Czytaj także: Tort na komunię. Jak powinny wyglądać torty komunijne?

Jaki obrus na komunię?

Prócz wiodącej bieli, możesz zdecydować się na pastele i świeże, wiosenne barwy: róż, zieleń, błękit. Warto jednak pamiętać o tym, że obrus w innym kolorze niż biały nada obiadowi mniej formalny charakter. Elegancki efekt uzyskasz, gdy do bieli dodasz złote lub srebrne akcenty. Lekkości dodadzą naczynia z przezroczystego szkła.

Dobrze sprawdzą się eleganckie beżowe czy kremowe obrusy z ażurowymi wykończeniami. Na przyjęciu komunijnym dziewczynki świetnie będzie wyglądał również obrus w kolorze łososiowym lub pastelowym różu, a u chłopca - gołębi błękit.

Zobacz także: Komunia W DOMU czy W RESTAURACJI? Plusy i minusy [PORADNIK]

Jaka zastawa na komunię?

Obiad komunijny to wielka uroczystość, dlatego powinna mieć elegancką oprawę. Najlepszym wyborem będzie biały, klasyczny zestaw obiadowy, który sprawdzi się zarówno przy białym obrusie, jak i przy pastelowych dodatkach. Do białej zastawy dobrze dobrać eleganckie szklanki, np. ze złotą obwódką na górze lub z kryształowego szkła. Sztućce także powinny być proste i eleganckie, wypolerowane i dokładnie wyczyszczone. Jeśli mamy w domu zestaw srebrnych sztućców po babci, to dobrze je wyczyścić i skorzystać z nich tego dnia. 

Świeże kwiaty i świece na komunijnym stole

Obowiązkowym punktem aranżacji stołu na komunię są świeże kwiaty. Warto postawić bukiet w eleganckim wazonie, a jeśli stół jest bardzo długi, to dwa bukiety. Sprawdzą się delikatne bukiety w białych barwach, np. z margaritek, stokrotek czy rumianku. 

Elegancji dodadzą również świeczniki, które ustawimy na stole. Świetnie będą prezentowały się długie świece w kaskadowych świecznikach - kolorem dobrane do pozostałych elementów na stole (np. pastelowe lub białe).

Ważne, by wazony z kwiatami nie zakłócały komunikacji między gośćmi siedzącymi po przeciwnych stronach stołu i nie utrudniały podawania potraw. Upewnij się też, że na stole nie będzie „tłoku” naczyń i goście będą mogli swobodnie odstawiać naczynia z potrawami czy napojami.

Ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Te kwoty najczęściej pojawiają się w kopertach

Propozycje komunijnych dekoracji stołu

Czytaj również: TOP 10 modnych wianków na komunię

Zaproszenia na komunię - gotowe wzory do wydrukowania

Ile dać dziecku na komunię? Wideo

Ile dać dziecku na komunię?