Spis treści
- Tort komunijny - upiec czy zamówić?
- Pomysły na tort komunijny: zobacz galerię
- Jaki tort na pierwszą komunię?
- Czy tort na komunię musi być biały?
- Tort komunijny, a może małe torciki?
Tort komunijny - upiec czy zamówić?
Wszystko zależy od twoich umiejętności, budżetu i czasu, jakimi dysponujesz. Jeśli lubisz i potrafisz piec ciasta, możesz upiec tort samodzielnie, a nawet samodzielnie zrobić dekoracje. Jak? Zarówno przepisy na torty, jak i tutoriale, na których krok po kroku pokazane jest wykonanie ozdób, możesz znaleźć w sieci. Taki tort na pewno będzie pyszny, bo sama dopilnujesz, aby powstał z najlepszych składników.
Wolisz kupić gotowe ozdoby? Najwygodniej będzie zrobić to przez internet lub wcześniej zapytać o nie w cukierni. Jeśli masz sprawdzoną cukiernię, o której wiesz, że sprzedaje dobre jakościowo wypieki, a nie masz czasu lub umiejętności, aby upiec tort samodzielnie, kupienie go będzie optymalnym rozwiązaniem. Koszt takiego tortu będzie prawdopodobnie wyższy, niż własnego wypieku, ale dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz czas. Torty z cukierni zwykle też wyglądają bardzo profesjonalnie i estetycznie.
Weź jednak pod uwagę, że zamówienie na taki tort trzeba złożyć odpowiednio wcześniej.
Czytaj także: Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?
Komunia w domu czy w restauracji? Plusy i minusy organizowania przyjęcia komunijnego
Pomysły na tort komunijny: zobacz galerię
Jaki tort na pierwszą komunię?
Jeśli przyjęcie po komunii ma odbyć się w lokalu, tort, ewentualny słodki stół oraz dekoracje stołów gości, powinny mieć spójny motyw.
Jako ozdoby na tortach komunijnych najczęściej pojawiają się: hostia, krzyż, gołębica, kwiaty, postaci dzieci, złożone w modlitwie dziecięce ręce, aniołki, Biblia, a także różne motywy botaniczne (liście).
Torty z dużą ilością tłustej masy wyszły już z mody. Niezbyt popularne na tę okazję są torty czekoladowe, orzechowe natomiast nie są polecane ze względu na to, że ktoś z gości może być na nie uczulony (czy wiedziałaś, że alergia na orzechy jest jedna z najczęstszych alergii pokarmowych?). Z okazji pierwszej komunii świętej najlepiej sprawdzi się lekki tort owocowy.
Czytaj także: Ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Te kwoty najczęściej pojawiają się w kopertach
Czy tort na komunię musi być biały?
To fakt, że większość komunijnych tortów jest z zewnątrz biała — ten kolor, symbol czystości i niewinności, najbardziej kojarzy się z pierwszą komunią świętą. Nie jest to jednak wymóg. Niekiedy torty na komunię, podobnie jak torty na chrzciny, mają kolor błękitny lub jasnoróżowy, ale bywają też bardziej fantazyjne wypieki.
Tort komunijny, a może małe torciki?
Nowością, która zasługuje na uwagę, są małe torciki serwowane na paterach kaskadowych. To bardzo pomysłowe i poręczne rozwiązanie, które pozwala każdemu gościowi szybko i łatwo wydzielić taką samą porcję. Torciki komunijne wyglądem przypominają babeczki, mogą mieć różne smaki i dekoracje, ale trzeba wiedzieć, że najczęściej kosztują więcej niż jeden duży tort. Jeśli będziemy zainteresowani tym rozwiązaniem, zainteresujmy się najpierw, ile takie torciki będą kosztowały.
Czytaj także: Domowe ciasta komunijne [20 przepisów] goście będą zachwyceni
Tradycyjne prezenty na komunię. Wybieramy ponadczasowy prezent komunijny
Rower na komunię: jaki wybrać dla dziewczynki i dla chłopca?
Prezenty na komunię dla dziewczynki: top 10 prezentów komunijnych
Prezenty na komunię dla chłopca: TOP 10 prezentów komunijnych 2020