Najprawdopodobniej około 1000 zł może wynieść dofinansowanie do ferii zimowych 2025. W ubiegłym roku rodzice dzieci z określonych roczników objętych konkretnym rodzajem ubezpieczenia otrzymali wsparcie finansowe w wysokości 900 zł na dziecko.
Dofinansowanie do ferii zimowych, jak co roku, ogłasza Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.
Które dzieci mogą otrzymać dofinansowanie do ferii zimowych 2025?
Z dofinansowania będą mogły skorzystać dzieci urodzone od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2020 r.
Chodzi o dzieci objęte rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego, których:
- co najmniej 1 z rodziców (lub opiekunów prawnych) podlega ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie,
- co najmniej 1 z rodziców (lub opiekunów prawnych) otrzymuje świadczenia z ubezpieczenia emerytalno-rentowego z KRUS lub
- co najmniej 1 rodzicowi (lub opiekunowi prawnemu) przysługują świadczenia z ubezpieczenia emerytalno-rentowego z KRUS.
By otrzymać pieniądze ważny jest więc wiek dziecka i zawód rodzica. O dofinansowaniu do ferii zimowych 2025 informuje m.in. Fundacja „Szansa dla Gmin”.
Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 80% kosztów pobytu dziecka na turnusie.
Gdzie wyślesz dziecko na ferie z dofinansowaniem?
15 listopada Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży pn. „Organizacja wypoczynku zimowego w formie turnusów wyjazdowych dla dzieci rolników w 2025 r.”. Innymi słowy, od 25 listopada mogły się zgłaszać podmioty chętne do tego, by zorganizować taki wypoczynek.
Finalnie, organizatorami zimowisk z możliwością dofinansowania zostały:
- Dom Wczasowy Halina w Zakopanem,
- Centrum Wypoczynku Odys w Tresnej k. Żywca,
- Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie.
Turnusy mają trwać minimum 7 dni (6 noclegów), preferowane są regiony położone w polskich górach, dzięki czemu dzieci będą mogły skorzystać z różnych atrakcji sezonowych takich jak np. jazda na nartach.
FSUR już zapowiedział, że nie dofinansowaniem nie zostaną objęte koszty żywności niskiej jakości, takie jak słodycze, kolorowe napoje gazowane, jedzenie typu fast food.