Aby skorzystać z tegorocznego programu "Dobry start", zwanego także 300 plus, należy złożyć wniosek najpóźniej do 30 listopada - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Składanie wniosków jest możliwe już od 1 lipca. Im prędzej tym lepiej, zwłaszcza, jeśli zależy nam, by otrzymane pieniądze przeznaczyć właśnie na wyprawkę szkolną. ZUS zastrzega sobie, że wypłaty następują w terminie dwóch miesięcy od złożenia dokumentów.
Przeczytaj: Wnioski o 800 plus. Minister Maląg tłumaczy, jak otrzymać nowe świadczenie
Dowiedz się: Dodatki na dziecko w 2023 roku. Na te pieniądze możesz liczyć po urodzeniu
ZUS: 300 plus - już 1 mld złotych wypłat
Jak podkreśla ZUS, robione jest wszystko, by wypłaty docierały do rodzin, jak najszybciej i na bieżąco.
- W ciągu ostatnich kilku tygodni wpłynęło 2,6 mln wniosków o wyprawkę szkolną, co objęło 3,7 mln dzieci. Przypomnę, że na jednym wniosku może być więcej niż jedno dziecko. Do tej pory ZUS wypłacił łącznie 1 mld zł dla 3,3 mln dzieci. Na bieżąco przygotowywane są kolejne wypłaty – poinformował PAP Grzegorz Dyjak z Centrali ZUS.
Dla kogo 300 plus?
Z programu skorzystać mogą uczniowie w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku orzeczonej niepełnosprawności, wiek ten wydłużony jest do 24 lat. Ważne jest, że świadczenie nie dotyczy uczniów przedszkoli, zerówek, ani studentów, nawet jeśli spełniają oni kryterium wieku.
Jak złożyć wniosek o 300 plus?
Wniosek o 300 plus musi być złożony drogą elektroniczną za pomocą aplikacji mobilnej. Można go wypełnić poprzez portal mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub za pomocą bankowości elektronicznej.
Czas na skorzystanie z programu "Dobry start" upływa 30 listopada.