Spis treści
„Karykatura na żywo” z Edwardem Lutczynem
W najbliższy weekend na Bulwarach Wiślanych odbędą się dwa spotkania z cyklu „Karykatura na żywo” z jednym z mistrzów karykatury i rysunku satyrycznego – Edwardem Lutczynem, organizowane przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. W planach: wspólne rysowanie, ciekawostki, zagadki i konkursy.
Warsztaty „Karykatura na żywo” z Edwardem Lutczynem
- sobota 18.08.2018 godz. 11.00-12.30
- niedziela 19.08.2018 godz. 11.00-12.30
Edward Lutczyn - twórca rysunków satyrycznych, plakatów, ilustracji do ponad 130 książek (m.in. Jan Rurański „Dlaczego sól jest słona, czyli odpowiedzi na głupie pytania”, Wojciech Witkowski „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara”, Wanda Chotomska „Kurczę blade”, Renata Piątkowska „Szczęście śpi na lewym boku”), scenografii oraz filmów animowanych dla dorosłych i tych najmłodszych („W krainie czarnoksiężnika Oza”). Projektuje kalendarze, pocztówki, okładki płyt (m.in. dla zespołu Perfect i Maryli Rodowicz), a nawet znaczki pocztowe. Wielokrotny laureat Złotej, Srebrnej i Brązowej Szpilki oraz nagród i wyróżnień zdobywanych na całym świecie, także za twórczość dla dzieci. Doradca Rzecznika Praw Dziecka.
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu placu Zamkowego przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum Karykatury w Warszawie powstało w roku 1978. Jego twórcą, a później długoletnim dyrektorem był znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński.
Idea powstania Muzeum Karykatury nurtowała go już na początku lat 60. XX wieku. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by w 1983 roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze. W 2018 roku instytucja obchodzi Jubileusz 40-lecia swojej działalności oraz 110. rocznicę urodzin jej założyciela.
Zabawy dla najmłodszych i gotowanie na żywo
Również w sobotę i w niedzielę od 12:00 do 17:00 na tarasach przy pawilonie BELLA ITALIA animatorzy Parku Rozrywki Julinek będą prowadzili gry i zabawy dla dzieci WYPISZ, WYMALUJ, FARBY NIE ŻAŁUJ. W programie:
- balonowe zoo
- pokaz baniek
- minidisco
- konkursy z balonami z wodą
- konkursy sportowe (tor przeszkód, mini olimpiada)
W sobotę 18 sierpnia w pawilonie Śródziemnomorskim od 16:00 do 17:00 odbędzie się Live cooking - kolba kukurydzy z grilla, satay z kurczaka lub wieprzowy
W niedzielę 19 sierpnia w pawilonie Tête-à-Tête od 13:00 do 14:00 odbędzie się Live cooking - tacos chili con carne, tacos z kurczakiem curry, tacos z pastą z czarnej fasoli
W niedzielę o 18:00 na scenie zagra grupa PatJoTom, w skład której wchodzą Patryk Lewi – gitarzysta, kompozytor, pedagog, muzyk sesyjny, Joanna Słowikowska – z wykształcenia śpiewaczka klasyczna, absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu i Tomasz Piątkowski – pianista, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Również w niedzielę o 18:00 na tarasach przy pawilonie BELLA ITALIA będą zajęcia z nordic walking, a o 19:00 w niedzielę na tarasach przy pawilonie BELLA ITALIA odbędą się zajęcia z jogi.