Zdrowie intymne przyszłej mamy z Tantum Rosa

2015-04-24 11:45

Dbałość o zdrowie intymne w czasie ciąży jest szczególnie ważne w życiu każdej kobiety. W trosce o prawidłowy rozwój swojego dziecka, przyszłe mamy dbają o najdrobniejsze szczegóły - zmieniają dietę i styl życia. Warto w tym okresie pamiętać również i zdrowiu intymnym. Infekcje narządów rodnych nie tylko łączą się z dużym dyskomfortem przyszłej mamy, ale mogą stać się także dużym zagrożeniem dla dziecka. Warto wiedzieć, że infekcjom intymnym w czasie ciąży można w pewnym stopniu zapobiec, a gdy już się pojawią, koniecznie trzeba je leczyć.  

Tantum Rosa

i

Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Tantum Rosa pomaga kobietom zadbać o zdrowie intymne zarówno przed, w trakcie, jak i już po ciąży.

Spis treści

  1. Zdrowie intymne: co najbardziej zagraża mamie i dziecku?
  2. Zdrowie intymne: przede wszystkim – zapobiegać!
  3. Zdrowie intymne: Tantum Rosa

Zdrowie intymne: co najbardziej zagraża mamie i dziecku?

Przyszłe mamy są szczególnie narażone na infekcje narządów rodnych. W tym okresie środowisko pochwy staje się jeszcze bardziej przyjazne drobnoustrojom. To stanowi duże zagrożenie dla ich zdrowia intymnego. Dzieje się tak, bo w organizmie kobiety ciężarnej wzrasta poziom hormonów – estrogenów, zmienia się stężenie glikogenu w śluzówce pochwy – naturalnie kwaśnie pH zmienia się w zasadowe. Takie środowisko sprzyja namnażaniu się grzybów i bakterii. Nieleczone infekcje intymnie nie tylko powodują dyskomfort u matki, ale mogą poważnie odbić się na zdrowiu dziecka. Należy więc obserwować swoje ciało, by rozpoznać pierwsze objawy tych dolegliwości. Sygnałem mogącym świadczyć o infekcji intymnej są zmiany w wydzielinie z pochwy. Naturalnie występująca jest biała lub przezroczysta, o lekko kwaśnym zapachu. Nieprawidłowa wydzielina jest koloru żółtego, zielonego lub szarego. Jej zapach jest intensywny i nieprzyjemny, konsystencja jest gęsta i grudkowata. Kolejne sygnały to podrażnienia i zaczerwienienia okolic intymnych, a także uporczywe swędzenie oraz ból podczas stosunku seksualnego. Najczęściej pojawiające się schorzenia w okresie ciąży to: grzybica pochwy, bakteryjne zapalenie pochwy, zapalenie rzęsistkowe i wirusem opryszczki.

Zdrowie intymne: przede wszystkim – zapobiegać!

Zawsze przy dostrzeżeniu objawów infekcji czy to w ciąży, czy w połogu, kobieta powinna zasięgnąć rady lekarza prowadzącego, gdyż często potrzebna jest specjalistyczna interwencja z zastosowaniem leczenia celowanego. Należy jednak pamiętać, że profilaktyka infekcji okolic intymnych jest nie do przecenienia - radzi lek. med. Tomasz Bieda - specjalista ginekologii i położnictwa oraz specjalista ginekologii onkologicznej.

Jak zapobiec infekcjom i zadbać o swoje zdrowie intymne? Można stosować tabletki z kwasem mlekowym, zaleca się także mycie płynami do higieny intymnej o kwaśnym pH i noszenie bawełnianej bielizny. Niewskazane są długie kąpiele w gorącej wodzie. Należy podmywać się dłonią, a nie gąbką czy myjką (są siedliskiem bakterii). Ważna jest systematyczna wymiana bieliźnianych wkładek higienicznych.

Zdrowie intymne: Tantum Rosa

W trakcie ciąży można stosować zewnętrzne przemywanie roztworem Tantum Rosa. Jednak preparat ten zaleca się szczególnie w trakcie połogu. Zawarta w nim benzydamina zmniejsza przekrwienie poporodowe, niweluje obrzęki, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i miejscowo znieczulająco. Tantum Rosa sprawdza się szczególne u kobiet, u których w czasie porodu doszło do uszkodzeń w obrębie szyjki macicy i pochwy lub u których wykonano nacięcie krocza. Działanie odkażające Tantum Rosa jest tu bardzo istotne. Kobiety w okresie połogu są narażone na zakażenie błony śluzowej i mięśnia, nawracające zakażenie dróg moczowych, zapalenia i ropienie narządów miednicy mniejszej. Miejsce w macicy po odklejeniu łożyska, źle gojące się rany krocza, mogą powodować gorączkę połogową. Dzięki temu, że Tantum Rosa działa miejscowo i w niewielkim stopniu przenika do krążenia ogólnego, może być śmiało stosowany przez kobiety karmiące piersią. Stosowanie roztworu to skuteczna i bezpieczna metoda dbania o zdrowie intymne także dlatego, że nie wpływa na fizjologiczna florę pochwy.

Pełen raport eksperta lek. med. Tomasza Biedy specjalisty ginekologii i położnictwa oraz specjalisty ginekologii onkologicznej „Zagrożenia infekcyjne okolic intymnych w okresie ciąży, porodu i połogu.” dostępny na www.tantumrosa.pl .