Czy jest sens robić testy ciążowe dzień po dniu? Położna pokazuje różnicę

2022-03-02 9:47

Okres starań o dziecko to czas niesamowitego wyczekiwania, za którym idzie rzecz jasna niecierpliwość. Od dawna mówi się, że brak drugiej kreski na teście nie zawsze oznacza brak ciąży i zaleca się przyszłym rodzicom, by za kilka dni powtórzyli test. Czy rzeczywiście trzeba tyle czekać? Jak wzmacnia się intensywność kreski na teście dzień po dniu?

Test ciążowy

i

Autor: Getty Images Jaka jest różnica w intensywności drugiej kreski z dnia na dzień?

Wiarygodność testów ciążowych oscyluje między 95 a 99 proc. Większość ginekologów we wczesnej ciąży zaleca wykonanie testu z krwi na beta hCG. Ostatecznie jednak z całą pewnością ciążę może potwierdzić jedynie ginekolog na podstawie wykonanego badania USG

Gdy oczekujemy na dziecko, nie możemy jednak przecież chodzić co cykl do ginekologa. Wtedy pomagają testy ciążowe, które część przyszłych mam wykonuje wprost maniakalnie. Ważne, by nie zrobić go zbyt wcześnie. Zaleca się pierwsze wykonanie w około 8 dni od przypuszczalnego zapłodnienia.

Im wcześniej wykonamy test, tym bledsza może być druga kreska. Może się zdarzyć także, że nie będzie jej widać wcale, a już następnego dnia na teście ujrzymy bladą kreskę. Jak wyglądają testy ciążowe wykonywane u tej samej kobiety dzień po dniu?

Dowiedz się: Jak szybko zajść w ciążę? Kochać się - im częściej, tym lepiej

Najdziwniejsze testy ciążowe, które stosowały nasze babcie

Kiedy zrobić test ciążowy?

Jak widzimy na zdjęciu umieszczonym na Instagramie przez położną, Lindę Kurayev, różnica między testem zrobionym w 6. dniu od owulacji, a 7. dniu od owulacji jest znaczna - kreska zaczyna być widoczna. Jednak ewidentna, choć dalej bardzo jasna kreska, pojawia się w 8. dniu, a dopiero w 12. dniu jest ciemna i wyraźna

Zobacz też: Chiński kalendarz płci dziecka: jak zaplanować płeć dziecka?