Te potrawy pomogą ci zajść w ciążę!

2014-04-06 0:27

Jakie potrawy jeść, by szybciej zajść w ciążę? Jeśli staracie się o dziecko, na pewno interesują cię sposoby na poprawienie płodności. Jednym z nich jest odpowiednia dieta, która sprzyja zapłodnieniu.

Dieta karmiącej mamy: jedz, co lubisz

i

Autor: photos.com

Jak zajść w ciążę? Co sprzyja zapłodnieniu? Co warto zmienić w swoim stylu życia i diecie, kiedy starasz się o dziecko? Rezygnacja z alkoholu, papierosów i kofeiny, częste współżycie nie tylko w dni płodne… Co jeszcze zwiększa szanse na zajście w ciążę? Aby poprawić płodność, ważna jest odpowiednia dieta. Dieta powinna być jak najbardziej zróżnicowana, dostarczająca wszystkich składników, złożona z nieprzetworzonych produktów.

Dieta: co jeść, gdy chcesz zajść w ciążę

Jeśli planujesz zajść w ciążę zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia (słonych przekąsek, słodyczy, gotowych dań, soków z kartonu, napojów gazowanych). Wybierz dietę, która sprzyja zapłodnieniu. Oto potrawy, które powinnaś jak najczęściej uwzględniać w swoim jadłospisie, aby ułatwić sobie zajście w ciążę:

  • Mleko i przetwory mleczne (pełnotłuste) – warto jeść ich codziennie 1-2 porcje. Zmniejszają ryzyko niepłodności owulacyjnej. Takiego działania nie mają odtłuszczone produkty mleczne.
  • Zielone warzywa liściaste (szpinak, brokuły, sałata, rukola, jarmuż, natka pietruszki) – są bogate w kwas foliowy, który wpływa na prawidłową owulację. Dobrze, jeśli również przyszły tata będzie dbał o zawartość kwasu foliowego w diecie, ponieważ poprawia on jakość spermy.
  • Łosoś (i inne ryby morskie) zawiera kwasy omega-3, które m.in. regulują poziom hormonów, poprawiają ukrwienie narządów płciowych, przeciwdziałają endometriozie. Są także niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego i oczu dziecka. Jeśli nie lubisz ryb, zastąp je olejami roślinnymi, orzechami i awokado.
  • Fasola (i inne warzywa strączkowe, np. groch, soczewica, ciecierzyca) ma działanie poprawiające płodność. Badania wykazały, że kobiety, które jedzą dużo białka roślinnego, mają mniejsze problemy z zajściem w ciążę niż te, które dostarczają sobie dużych ilości białka zwierzęcego.
  • Chleb pełnoziarnisty – węglowodany złożone są dłużej trawione niż węglowodany proste, a to stabilizuje poziom insuliny we krwi. Wysoki poziom insuliny negatywnie wpływa na płodność, deregulując poziom hormonów niezbędnych do zajścia w ciążę.
Mjakmama24.pl