Zaproszenia ślubne - 5 wzorów do pobrania

2018-07-10 11:51

Zaproszenia ślubne stwarzają pole do kreatywności. Ich forma może oddawać charakter uroczystości lub samej pary młodej. Zobacz gotowe zaproszenia ślubne do pobrania!

zaproszenia ślubne

i

Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Zaproszenia ślubne – co powinny zawierać?
  2. Zaproszenia ślubne – kiedy rozdawać i jaką drogą wręczać?
  3. Co oznaczają nazwy rocznic ślubu? WIDEO
  4. Zaproszenia ślubne - 5 wzorów do pobrania

Zaproszenia ślubne to nie tylko informacja na temat szczegółów uroczystości. To pewnego rodzaju wyraz szacunku, który chcemy okazać zaproszonym gościom, a dla nas – pary młodej – również wspaniała pamiątka związana z tym wydarzeniem. Zaproszenia ślubne powinny być przemyślane w każdym detalu. Ważna jest forma zaproszenia, ale też ich graficzny charakter.

Istotne jest to, w jaki sposób zwrócimy się do gości – czy mniej, czy bardziej oficjalny. Czy o uroczystości poinformujemy oficjalnym, poetyckim językiem, czy postawimy na wersję humorystyczną?

To od nas zależy, czy posłużymy się gotowymi wzorami zaproszeń ślubnych, które uzupełnimy, czy też zamówimy zaproszenia spersonalizowane, w drukarni. Decyzji związanych z zaproszeniami jest dużo, dlatego nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Zaproszenia ślubne – co powinny zawierać?

Zaproszenia ślubne powinny poza imionami i nazwiskami pary młodej zawierać pełną informację na temat samej uroczystości, czyli datę, godzinę oraz miejsce. W zaproszeniu powinna znaleźć się również informacja o weselu.

Zwykle nowożeńcy przygotowują dwa rodzaje zaproszeń ślubnych – informujące o samym ślubie oraz uzupełnione informacją o weselu (tylko dla osób zaproszonych na przyjęcie). Jeśli w zaproszeniu informujemy o miejscu przyjęcia weselnego, warto podać również numery telefonów, by zaproszeni goście mogli wcześniej potwierdzić swoją obecność. To pozwoli nam poinformować o liczbie gości organizatora przyjęcia.

Popularną tendencją jest też umieszczanie wierszyków i cytatów na zaproszeniach ślubnych oraz sugestii prezentowych np. książki zamiast kwiatów.

Poza oficjalnymi informacjami o ślubie, na zaproszeniach mogą pojawić się inne elementy tekstowe np. cytat o miłości. To nie tylko uatrakcyjnia zaproszenie, ale mówi też co nieco o naszym stosunku do samej uroczystości czy naszych charakterach i upodobaniach.

Zobacz:

Życzenia ślubne - najlepsze gotowe życzenia ślubne

Życzenia ślubne śmieszne i krótkie - propozycje

Życzenia i wierszyki na rocznicę ślubu

10 mądrych sentencji życiowych

Ślub w plenerze - jak go zorganizować?

Podziękowania dla gości - wesele, chrzest, komunia

Planer ślubny - jak powinien wyglądać, jak go zrobić

Zaproszenia ślubne – kiedy rozdawać i jaką drogą wręczać?

Zasady dobrego wychowania nakazują nam wręczyć zaproszenie z dużym wyprzedzeniem czasowym, by dać gościom możliwość dostosowania swoich planów do terminu uroczystości. Duży zapas czasu potrzebny jest też nam, bo rozwożenie zaproszeń po gościach to czasochłonne zajęcie. Optymalnie, zaproszenia ślubne najlepiej rozdawać 3-4 miesiące przed datą ślubu.

Zaproszenia ślubne powinny być wręczane osobiście i najlepiej umówić się na ich wręczenie telefonicznie, by nie zaskakiwać nikogo swoją niespodziewaną wizytą. W wyjątkowych sytuacjach np. gdy zapraszani gości mieszkają bardzo daleko lub nie mogą się z nami umówić, zaproszenia można wysłać pocztą.

Co oznaczają nazwy rocznic ślubu? WIDEO

Zaproszenia ślubne - 5 wzorów do pobrania

zaproszenia ślubne

i

Autor: Redakcja

Pobierz zaproszenie ślubne 1

zaproszenie ślubne 2

i

Autor: Redakcja

Pobierz zaproszenie ślubne 2

zaproszenie ślubne 3

i

Autor: Redakcja

Pobierz zaproszenie ślubne 3

zaproszenie ślubne 4

i

Autor: Redakcja

Pobierz zaproszenie ślubne 4

zaproszenie ślubne 5

i

Autor: Redakcja

Pobierz zaproszenie ślubne 5

QUIZ Tradycje na polskich weselach. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Gdzie odbywa się błogosławieństwo pary młodej?