Przebierać dziecko po komunii świętej czy nie? W co je przebrać? [PORADNIK]

2021-04-21 11:02

Komunię świętą dzieci przyjmują w odświętnych strojach: albach i komżach, ale i w białych sukniach lub garniturach. Dziecko w takim ubraniu może jednak czuć się niekomfortowo. Czy powinno się je przebrać po komunii? Przeczytajcie nasz tekst, a nie będziecie mieli dylematu!

Przebierać dziecko po komunii świętej czy nie? W co je przebrać?

i

Autor: Getty images Dziecku w długiej sukni lub garniturze może być niewygodnie podczas przyjęcia

Wielu rodziców zastanawia się, czy przebrać dziecko po komunii świętej. Jedni argumentują, że dziecko powinno przyjęcie komunijne i cały dzień spędzić w albie, sukience czy garniturze, ponieważ takie święto przeżywa tylko raz w życiu.

Inni z kolei twierdzą, że w czasie swojego święta dziecko powinno się czuć komfortowo i jeśli niewygodnie mu w stroju komunijnym, to trzeba go zdjąc. No więc przebierać dziecko po komunii czy nie? Wbrew pozorom odpowiedź jest prosta: to zależy od charakteru tego dnia i tego, jak on będzie wyglądał.

Zobacz także: Zaproszenia na komunię 

Podziękowania dla gości - wesele, chrzest, komunia. Jakie podziękowania dla gości wybrać?

Życzenia komunijne - zobacz gotowe życzenia na komunię!

Spis treści

  1. Kiedy nie przebierać dziecka po komunii?
  2. Kiedy przebierać dziecko po komunii? 
  3. W co przebrać dziecko po komunii?

Kiedy nie przebierać dziecka po komunii?

Jeśli zdecydowaliście się na zorganizowanie komunii świętej w restauracji, możecie nie przebierać dziecka. Odświętny obiad w eleganckim miejscu trzeba odpowiednio uczcić, a dziecko będzie się znakomicie prezentowało w komży, sukience czy garniturze.

Dzięki komunijnemu ubraniu wyróżni się z tłumu gości, co dla takiego dziecka jest bardzo ważne. Pozwólcie mu poczuć, że to jego święto i dajcie nacieszyć się odświętnym strojem.

Jeśli organizujecie tylko obiad w restauracji, raczej nie musicie się obawiać, że dziecko będzie chciało się bawić, a eleganckie ubranie ograniczy mu ruchy. W lokalu nie będzie testowało nowego roweru czy quadu, może więc spokojnie zjeść obiad w komunijnym stroju.

Ile dać dziecku na komunię? Wideo

Ile dać dziecku na komunię?

Kiedy przebierać dziecko po komunii? 

Co innego, jeśli podjęliście decyzję o zorganizowaniu przyjęcia w domu. Już przy obiedzie dziecko może marudzić i prosić, żebyście je przebrali. Nie ma co się dziwić - prezenty stoją obok, a dziecko aż przebiera nogami, żeby je wszystkie wypróbować.

Trzymanie go na siłę w odświętnym ubraniu może tylko sprawić mu przykrość i popsuć atmosferę tego wyjątkowego dnia. Jeśli chce jeździć na rowerze albo bawić się z innymi dziećmi - przebierzcie je i pozwólcie mu na to.

W co przebrać dziecko po komunii?

A to już zależy tylko od was. Warto podkreślić odświętny charakter tego dnia i nie rezygnować zupełnie z eleganckiego stroju. Dziewczynce możecie założyć ładną i elegancką sukienkę po komunii (obejrzyjcie galerie poniżej), która nie będzie ograniczała jej ruchów.

Do wyboru macie sukienki koronkowe, plisowane oraz tiulowe. Te ostatnie będą świetnym pomysłem na komunię - pozwolą poczuć się waszym córkom jak małym księżniczkom, a druga taka okazja pewnie szybko się nie trafi.

Chłopcom z kolei możecie założyć kolorową koszulę (w zależności od pogody z krótkim lub z długim rękawem) oraz eleganckie spodnie. Nie musicie zakładać spodni garniturowych, możecie zdecydować się na lniane, bawełniane, sztruksowe. Nie zakładajcie jednak jeansów - dziecko nosi je na co dzień, a komunia to wyjątkowy dzień.