Seks analny: tak czy nie? Kontrowersje wokół seksu analnego

2014-02-10 16:12

Seks analny: na czym polega? Niechęć do seksu analnego może wynikać z lęku przed bólem, poczucia obrzydzenia (skojarzenia z wydalaniem), przekonań religijnych bądź uznania takiego zbliżenia za przejaw zboczenia. Czy partnerka powinna się godzić na seks analny, jeśli nie ma na to ochoty?

seks analny

i

Autor: _photos.com

Mimo rewolucji seksualnej stosunki analne między heteroseksualnymi partnerami nadal budzą wiele kontrowersji. Wiele kobiet nie zgadza się na tego typu zbliżenia, ponieważ seks analny budzi w nich obrzydzenie i kojarzy się z wydalaniem, ponadto obawiają się bólu, jaki temu towarzyszy. Co w takiej sytuacji może zrobić mężczyzna, który ma ogromną ochotę poeksperymentować i spróbować miłości greckiej, jak nazywany jest seks analny?

Seks analny: tak czy nie?

Najrozsądniej byłoby zapytać partnerkę, co jest głównym powodem jej niechęci do seksu analnego. Taka rozmowa pozwoli wam zrozumieć swoje wzajemne potrzeby i oczekiwania. Stosunek analny wymaga od kochanków szczególnej kultury osobistej, wrażliwości na potrzeby partnera i cierpliwości. Jeśli partnerka kategorycznie odmówi seksu analnego, partner powinien to uszanować. Jeśli zgodzi się spróbować, należy ją do tego przygotować odpowiednimi pieszczotami erotycznymi. Zapewnienie jej poczucia bezpieczeństwa i miłości może spowodować, że dla obojga stosunek analny będzie satysfakcjonujący.

Sprawdź: seks analny w ciąży - dyskuje na forum >>>

Generalna zasada dotycząca różnych praktyk seksualnych, jakie stosują kochankowie (w tym także stosunków analnych, seksu oralnego, korzystania z fetyszy itp.)  jest taka – w sypialni w zasadzie wszystko jest dozwolone, jeśli nie zagraża zdrowiu lub życiu któregoś z partnerów i oboje wyrazili na nie zgodę, tzn. że wszystko dzieje się za ich obopólną aprobatą.

Zobacz, co na temat współczesnych zachowań seksualnych Polaków powiedział w studiu Dzień Dobry TVN seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz: obejrzyj wideo

miesięcznik "Zdrowie"