Termofor dla niemowlęcia to idealna pomoc przy kolce. Bóle brzuszka i kolka to najczęstsza dolegliwość u niemowlaków. Dziecko niepokoi się oraz marudzi, a my często nie wiemy jak mu pomóc. Z pomocą przychodzą wtedy termofory dla niemowląt, które pozwolą ogrzać brzuszek. Pociecha może się do niego przytulić i spokojnie zasnąć, zapominając o bólu.
Spis treści
- Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?
- Jakie są rodzaje termoforów?
- Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?
- Przegląd termoforów dla niemowląt i dzieci
Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?
Termofory dla dzieci przeznaczone są do nagrzewania ciała w konkretnym miejscu. U małych dzieci jest to zazwyczaj brzuszek, ponieważ często dokuczają im kolki. Ciepły okład zmniejsza obrzęk i ból, co pozwala niemowlakowi na spokojny sen.
Jakie są rodzaje termoforów?
Wyróżniamy głównie dwa rodzaje termoforów dla dzieci - suche termofory i mokre. Te pierwsze zazwyczaj składają się z pestek wiśni lub winogron. Są one suszone i oczyszczane, a następnie umieszczane w specjalnych woreczkach.
Dlaczego właśnie pestki? Doskonale absorbują ciepło lub zimno. Dzięki nim ogrzewacze dłużej pozostają w stałej temperaturze - nawet do 2 godzin.
Mokre termofory to takie, do których wlewamy gorącą wodę, a ona nagrzewa cały pokrowiec. Przeznaczone są raczej dla starszych dzieci, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia ciała.
Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?
Wybierając odpowiedni termofor dla dziecka, kieruj się przede wszystkim jego wiekiem. Niemowlakowi wybierz te suche, które są lżejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.
Po dłuższym użytkowaniu zwróć uwagę na szwy. Pamiętaj, że mogą się one spruć, a ziarenka wypadną. Gdy dziecko zauważy taką małą pestkę, będzie chciało próbować ją zjeść, a to oznacza, że będzie mogło się udławić.
Dla starszych pociech oraz innych członków rodziny możesz wybrać ogrzewacz z gumowym wkładem. Dzięki niemu wszyscy szybciej wrócą do zdrowia.
Czytaj również: Kolka niemowlęca: które sposoby na kolkę są skuteczne a których lepiej unikać?
Mamy polecają swoje sposoby na kolkę u niemowlaka
Dyschezja u niemowlaka - jak odróżnić ją od kolki i pomóc dziecku?