Czy dużo rodziców oszukuje, by zdobyć więcej punktów?

2014-07-23 14:34

Największe szanse na dostanie się do publicznego przedszkola mają dzieci rodziców samotnie wychowujących dzieci. Samotnie? Tak, z punktu widzenia prawa, są to też osoby niepołączone związkiem małżeńskim. W rzeczywistości wygląda to tak, że pierwszeństwo przedszkolne przysługuje dzieciom wychowywanym przez rodziców żyjących w tzw. partnerskich związkach.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka: zajęcia plastyczne

i

Autor: _photos.com|photos.com To jedne z najbardziej twórczych zajęć. Zabawa angażująca dłonie i wykorzystująca rozmaite materiały pozwala dzieciom przenieść emocje i wyobrażenia na papier, nadać im materialną formę. Plastyka przede wszystkim rozwija wyobraźnię i chęć działania. Wzbudza w dziecku również zainteresowanie sztuką, uwrażliwia je na nią. Żeby zajęcia przyniosły przedszkolakowi radość, powinien on przejawiać zainteresowanie takimi manualnymi pracami i wykazywać się większą cierpliwością. Dzieci nadaktywne ruchowo mogą mieć problem z dłuższym skupieniem się na jednej rzeczy, a brak cierpliwości może wywoływać stres i zniechęcać do zajęć.

Karolina Małagocka, mama 2,5-letniego Michała oraz Aleksandra Hulewicz, prawnik i blogerka prowadząca stronę z poradami prawnymi, rozmawiały w "Dzień Dobry TVN" o kryteriach branych pod uwagę podczas rekrutacji dzieci do przedszkoli. Co wzbudza największe kontrowersje? Czy można sprawdzić, czy matka samotnie wychowująca dziecko jest rzeczywiście samotną matką?