Spis treści
- Drugie śniadanie dla dziecka - jak urozmaicić posiłki do szkoły
- Drugie śniadanie dla dziecka - alternatywa dla kanapek w postaci gotowych przekąsek
- Drugie śniadanie dla dziecka - przetwory mleczne pyszne i zdrowe!
- Polecamy wideo: Żywienie dzieci - jak wykształcić u dziecka nawyk zdrowego żywienia
Każdy z nas pamięta, że kanapki do szkoły nie były naszą ulubioną szkolną przekąską. W obliczu alternatywnych możliwości jakie mają teraz uczniowie (mowa o gotowych produktach), musimy się dobrze postarać, by dziecko zechciało skosztować przygotowanego przez nas drugiego śniadania.
Drugie śniadanie dla dziecka - jak urozmaicić posiłki do szkoły
Oczywiście nie ma nic innego złego w kanapkach, warto jednak urozmaicać ich skład, zarówno jeśli chodzi o pieczywo, jak i dodatki, w tym warzywa. Są bardzo ważne nie tylko ze względu na witaminy, ale także smak kanapki: nie jest ona sucha i monotonna. Alternatywą dla kanapki, ale równie łatwe w konsumpcji w warunkach szkolnych tortilla z nadzieniem z wędliny, sera i warzyw.
Zobacz też: Dieta bezglutenowa dziecka - 5 zasad >>
Drugie śniadanie dla dziecka - alternatywa dla kanapek w postaci gotowych przekąsek
Musimy pamiętać, że posiłki spożywane przez nasze dzieci w pierwszej części dnia, czyli wtedy kiedy są w szkole, muszą być właściwie skomponowane i nie mogą być przypadkowe! Oczywiście możemy skorzystać z gotowych propozycji, ale nie mogą być one byle jakie. Jogurt, przecier owocowy czy nawet sok to doskonała propozycja uzupełnienia posiłku. W przypadku jogurtu pamiętajmy o łyżeczce: warto zaopatrzyć dziecko w jednorazową, by się nie zgubiła.
Przeczytaj też: Nadmiar cukru w diecie dziecka. Jakie są skutki jedzenia słodyczy? >>
Drugie śniadanie dla dziecka - przetwory mleczne pyszne i zdrowe!
Większość osób wie, że mleko i produkty mleczne to doskonałe źródło białka oraz wapnia, który wzmacnia kości i zęby. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że w produktach mlecznych znajdziemy też związki doskonale wpływające na pracę naszego mózgu. Jednym z nich jest witamina B2, która korzystnie wpływa na rozwój i funkcjonowanie nie tylko mózgu, ale także całego układu nerwowego. Przy jej niedoborach odczuwamy znużenie, zmęczenie i niechęć do nauki. Witamina ta ma także duży wpływ na pamięć oraz koncentrację i kojarzenie. Jest więc absolutnie niezbędna każdemu uczniowi! Ważna dla pracy mózgu jest też witamina B12, której spore ilości także znajdziemy w produktach mlecznych – mówi Dorota Osóbka, dietetyk, ekspert kampanii „Mam kota na punkcie mleka” – Witamina B12 odgrywa istotną rolę w tworzeniu otoczki chroniącej komórki nerwowe. Jest też potrzebna. Jak w procesie tworzenia neuroprzekaźników odpowiedzialnych za przepływ informacji między komórkami, a tym samym poprawia koncentrację, zwiększa szybkość kojarzenia faktów i ułatwia uczenie się. Dlatego dzieci w wieku szkolnym codziennie powinny spożywać 3-4 porcje produktów mlecznych, czyli szklankę mleka, małe opakowanie jogurtu, mlecznego deseru lub serka homogenizowanego, dwa plasterki żółtego sera lub też pół kostki sera białego albo twarogu.
Polecamy wideo: Żywienie dzieci - jak wykształcić u dziecka nawyk zdrowego żywienia
www.mamkotanapunkciemleka.pl