JEDZENIE DLA DZIECKA DO SZKOŁY lepiej przygotowywać w domu?

2014-09-22 18:17

Jedzenie dla dziecka do szkoły często przygotowują mamy w domu. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach lepiej jest, gdy dziecko żywi się szkolnym jedzeniem. Dlaczego?

JEDZENIE DLA DZIECKA DO SZKOŁY lepiej przygotowywać w domu?

i

Autor: thinkstockphotos.com Czasem lepiej jest, gdy dziecko żywi się szkolnym jedzeniem!

Istnieje wiele korzyści z przygotowywania posiłków dla dziecka do szkoły. Dzięki temu mamy wiedzą, co jedzą ich pociechy i mają nad tym kontrolę (przynajmniej do momentu, w którym dziecko nie zostanie poczęstowane przez kolegę lub samo nie kupi sobie słodkiej bułki). Są przekonane, że posiłki zrobione przez nie są zdrowe i pełnowartościowe. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej!

DIETA DZIECKA: SŁODKIE NAPOJE zwiększają ryzyko zachorowania na CUKRZYCĘ >>

Jedzenie dla dziecko do szkoły zrobione w domu jest niezdrowe?

Według badań, które zostały opublikowane przez Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics, większość domowych posiłków nie dostarcza dzieciom odpowiednich wartości odżywczych. Jedzenie dla dziecka w szkole i w domu powinno składać się z pięciu głównych grup żywności: owoców, warzyw, ziaren, białka i nabiału, a często tak nie jest.

DIETA DZIECKA: jakie WARZYWA powinno jeść dziecko JESIENIĄ? >>

Naukowcy przebadali aż 600 obiadów, które zostały przygotowane przez mamy dla dzieci do szkoły. Wyniki pokazały, że żaden z domowych posiłków nie zawierał odpowiednich porcji żywnościowych. W rzeczywistości tylko 27 proc. posiłków zawierało trzy lub więcej grup żywności. Typowy obiad składał się z kanapek, frytek i wody. Soki z dodatkiem cukru były na drugim miejscu wśród najpopularniejszych napojów dla dzieci.

W związku z tym lepiej jest, gdy dziecko żywi się na stołówce i zjada tam pełnowartościowy obiad. Ważne jest jednak, by rodzice zainteresowali się, jakie potrawy oferowane są na szkolnych stołówkach.

Niezdrowe jedzenie zniknie ze szkolnych stołówek? Posłowie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia >>

livescience.com