Bosacka przez lata swojej pracy zyskała ogromne zaufanie odbiorców. Oprócz programów takich jak "Wiem, co jem, wiem, co kupuję", wydała też książkę - "Obiad za mniej niż 5 zł na osobę". Oprócz tego dziennikarka aktywnie prowadzi swoje kanały społecznościowe. Jej kanał na YouTube gromadzi 110 tys. subskrybentów, a profil na Instagramie ponad 160 tys. obserwatorów.
Tym razem Bosacka pod lupę wzięła temat popularnych od lat pakowanych rogalików. Ich skład przeraża. "Przykre, że ten produkt to drugie śniadanie dla wielu dzieci…" - uważa.
Zobacz też: Bosacka pokazuje, jak oszukują nas producenci czekolad. Naszym dzieciom wyjdzie to na dobre
Czy rogalik 7 Days ma alkohol?
Na skład popularnego rogalika uwagę Katarzyny Bosackiej zwrócił jeden z jej obserwatorów.
"Córka poprosiła nas o zakup tego rogalika, bo pół klasy je go na drugie śniadanie, zdziwienie po przeczytaniu składu było ogromne" - napisał rodzic, którego wątpliwość wzbudziła zwłaszcza obecność alkoholu etylowego.
W dalszej części swojego posta Bosacka przyjrzała się dokładnemu składowi przekąski. Okazuje się, że w cieście zawarty jest olej palmowy o złej sławie, a do tego substancje konserwujące takie jak propionian wapnia i sorbinian potasu, czyli popularne środki antypleśniowe. Są dopuszczalne przez normy, a jednak coraz więcej mówi się o ich szkodliwości. Temu pierwszemu zarzuca się osłabianie metabolizmu i prowadzenie do cukrzycy.
Z kolei w nadzieniu kakaowym, oprócz alkoholu etylowego, który budzi wątpliwości rodziców, na pierwszym miejscu w składzie znajduje się cukier. Stanowi on aż 23 proc. nadzienia.
Czy 7 Days są zdrowe?
Jedzone rzadko, popularne rogaliki raczej nie zaszkodzą dzieciom. Ważne jednak, by nie wchodziły do ich diety na stałe.
"To zdecydowanie nie jest dobry produkt na drugie śniadanie dla dzieci… Lepiej już raz na jakiś czas kupić w piekarni czy cukierni prawdziwego croissanta i posmarować go kremem czekoladowym z dobrym składem… naprawdę się da!" - skomentowała Bosacka.
Dowiedz się: Nadmiar cukru w diecie dziecka: jakie są skutki jedzenia słodyczy u dzieci?