ODSTAJĄCE USZY U DZIECKA. Coraz więcej rodziców przeprowadza korekcję uszu u dzieci

2014-07-14 16:51

Odstające uszy są dla dziecka dużym problemem - wywołują stres i często są przyczyną ograniczania kontaktów z rówieśnikami. Między innymi z tego powodu coraz więcej rodziców decyduje się na wykonanie korekcji uszu u dzieci. Ile kosztuje taki zabieg i kiedy można go wykonać?

Odstające uszy – czy można temu zaradzić?

i

Autor: photos.com

Spis treści

  1. Odstające uszy u dziecka: kiedy można dokonać korekcji?
  2. Odstające uszy u dziecka: jak wygląda zabieg?

Odstające uszy posiada 5 procent ludzi. Lekarze do końca nie wiedzą, co jest ich przyczyną, ale twierdzą, że nie decydują o tym geny. Dla dzieci odstające uszy to duży problem nie tylko estetyczny, ale również emocjalny. Często są wyśmiewane przez rówieśników, boją się angażować w życie towarzyskie i popadają w kompleksy.

Odstające uszy u dziecka: kiedy można dokonać korekcji?

Coraz więcej rodziców decyduje się na dokonanie korekcji odstających uszu u dziecka. Taki zabieg można dokonać już u siedmiolatków - w tym czasie wielkość małżowiny usznej jest już prawie taka sama jak u dorosłych osób. Nie zaleca się przeprowadzania operacji u mniejszych dzieci - kształt uszu może się jeszcze zmienić, a bolesny okres rekonwalescencji może być dla nich wyjątkowo trudny.

Odstające uszy u dziecka: jak wygląda zabieg?

Korekcja odstających uszu to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Chirug modeluje chrząstkę ucha i z tyłu małżowiny usznej zakłada szwy. Zabieg trwa zwykle do dwóch godzin, a po przeprowadzeniu go dziecko musi przez kilka godzin zostać w szpitalu na obserwacji.

W okresie rekonwalescencji dziecko musi nosić bawełnianą opaskę elastyczną, która zabezpieczy uszy przed urazami i zadba o ich właściwy kształt. Przyspieszy również gojenie rany, ponieważ odciąży szwy (w czasie noszenia opaski uszy będą przylegały do głowy).

Neewseria. Agencja informacyjna